Ogłoszenia duszpasterskie XXI TYDZIEŃ ZWYKŁY – 26 sierpnia 2018 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Dziś przeżywając uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego
    i modlimy się o to, by wszyscy Polacy „z zapałem walczyli w obronie wiary, a w niebie wysławiali zwycięstwo” Boga.
  1. Dziękujemy ks. Andrzejowi i wszystkim, którzy przygotowali i czynnie zaangażowali się podczas wczorajszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególnie dziękujemy Druhom Strażakom za fachowe zabezpieczenie pielgrzymki i kierowanie ruchem, tym którzy przygotowali śpiewniki i zajmowali się nagłośnieniem oraz śpiewającym.
  1. Dziękujemy szefowi „Lodów od krowy” za ufundowanie dodatkowej słodkiej nagrody dla każdego laureata konkursu plastycznego „Maryja w koronie” i rodzinnego turnieju siatkówki plażowej.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Monikę; we wtorek – jej syna, św. Augustyna, a w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Jasną Górę o 6:35.
    W tym dniu zaniesiemy Jezusa chorym, których odwiedzamy w soboty.
  1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy zorganizowali i poprowadzili dzisiejsze uroczystości dożynkowe, a szczególnie za piękny wieniec i śpiewy. Na 16:00 zapraszamy na wspólne świętowanie, festyn dożynkowy, który odbędzie się na placu wiejskim we Wręczycy Małej.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o papieżu Janie Pawle I i o przywódcy polskich chłopów, Wincentym Witosie.
  1. W naszym „Oblubieńcu” odnajdziemy między innymi obszerny tekst o św. Augus-tynie. Niech jego postać będzie dla nas zachętą do wytrwałego zabiegania o swoje nawrócenie i naszych bliskich.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Koćwin z Wręczycy Małej i Martyna Ciania z Częstochowy, Zbigniew Fajer z Zamłynia i Ewa Lisiecka z Wręczycy Małej oraz Wojciech Różański i Katarzyna Dudzik z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie
    o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.