Ogłoszenia duszpasterskie XXV TYDZIEŃ ZWYKŁY – 23 września 2018 r.

1. Dziś, w XXV Niedzielę Zwykłą, prosimy Ojca, byśmy rzeczywiście w naszym życiu codziennym skupiali naszą uwagę na miłości Boga i bliźniego.
  1. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i laureatom zabaw, gier i konkursów, które
    ks. Andrzej z pomocą naszej szkoły i młodzieży zorganizował w ramach obchodów ku czci św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za życzliwą współpracę.
  1. Obowiązkowa katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o 18:30, a dla kandydatów z VIII klas we wtorek o 19:00. Oba spotkania będą miały miejsce w domu św. Józefa. Prosimy
    o przekazanie tej informacji naszym krewnym i sąsiadom, którzy nie uczestniczą
    w niedzielnej Mszy św. w naszym kościele.
  1. Przypominamy, że w najbliższą środę odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa, Żelazowej Woli, sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, Sochaczewa i Łowicza. Są jeszcze wolne miejsca.
  1. We czwartek będziemy wspominali św. Wincentego a Paulo, prezbitera. W piątek przypada wspomnienie św. Wacława, biskupa i męczennika, patrona naszego Arcybiskupa Metropolity. Pamiętajmy o Nim przed Bogiem w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych. W sobotę będziemy obchodzili święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.
  1. Również w sobotę, 29 września, odbędzie się pielgrzymka do Poznania z okazji 1050 rocznicy utworzenia tam pierwszej polskiej diecezji, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Tam też 100 lat temu po przybyciu ze Stanów Zjednoczonych Ignacego Paderewskiego rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Podczas pielgrzymki będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, o prawdziwą wolność naszych serc, za uzależnionych i będących w jakiejkolwiek niewoli. Zapisy – do czwartku. Wyjazd nastąpi
    o 5:30, a powrót około 20:00.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o najnowszej książce dr. Mileny Kindziuk, w której ujawnia nieznane wcześniej dokumenty dotyczące śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Tekst ubogacają rodzinne zdjęcia błogosławionego. Zachęcamy też do zapoznania się z treścią wywiadu ze znaną wszystkim artystką Haliną Frąckowiak.
  1. W Oblubieńcu znajdziemy piękną katechezę Papieża Franciszka o znaczeniu czwartego przykazania Dekalogu.
  1. Bardzo prosimy o dalsze wpłacanie ofiar na fundusz organowy. Wielu z nas pytało o to, kiedy zostaną zamontowane. Wciąż mamy nadzieję, że stanie się to na Boże Narodzenie. Jednakże nie zebraliśmy jeszcze połowy koniecznej sumy, a czas mija nieubłaganie.
    W ostatnich dniach trzy osoby przekazały na ten cel 300 zł (Renata Przytulska i dwa anonimowe małżeństwa).
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Pilarz, l. 94, z ul. Sienkiewicza, której pogrzeb odbył się w piątek oraz śp. Barbara Trzepizur, l. 70, również z ul. Sienkiewicza, której pogrzeb odbędzie się dziś o 15:00.