Ogłoszenia duszpasterskie XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY – 16 września 2018 r.

1. Dziś, w XXIV Niedzielę Zwykłą, prosimy Ojca, by dał nam łaskę służenia Mu wszystkimi decyzjami – całym sercem.
    Obchodzimy dzisiaj także smutną rocznicę napaści Sowietów na Polskę przed 79 laty. Niech Bóg da pokój wieczny wszystkim poległym na froncie wschodnim.
  1. We wtorek będziemy obchodzili święto Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży z całego świata; we czwartek – świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  1. Przypominamy, że już za 10 dni, 26 września, odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa, Żelazowej Woli, sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej
    w Szymanowie, Sochaczewa i Łowicza. Są jeszcze wolne miejsca. Możemy się zapisać
    w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o tym, co łączy „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, piękne wspomnienie o św. Stanisławie Kostce, a także wywiad z prof. Chodakiewiczem o potrzebie strategicznego myślenia.
  1. Szczególne i serdeczne zaproszenie kierujemy do naszych dzieci i młodzieży na piękne uczczenie świętego patrona św. Stanisława Kostki w roku jemu poświęconym. Jego figura stoi od kilku miesięcy przy ołtarzu, byśmy o nim pamiętali, naśladowali go i modlili się do niego. Szczegółowy plan obchodów znajduje się pod ogłoszeniami w „Oblubieńcu”. Na Mszę św. we wtorek zapraszamy wszystkich, a szczególnie patriotów, bo św. Stanisław jest od dawna, jak doskonale wiemy, patronem naszej Ojczyzny, Polski.

Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Rozpoczęcie Triduum

16.09.2018 Msza św. 10.00

Gry i zabawy sportowe dla dzieci

17.09.2018 Plac szkolny – 16.00

Do zdobycia medale i dyplomy (przychodzimy w strojach sportowych)

Patriotyczny bieg sprawnościowy i Msza św.

18.09.2018 Plac szkolny – 16.00

Zadania i konkursy patriotyczne dla dzieci i młodzieży.

Do zdobycia wspaniałe nagrody.

Zakończenie Triduum (18.09.2018)

Msza św. w kościele – 18:00

Po Mszy św. rozdanie nagród, dyplomów i medali.