Ogłoszenia duszpasterskie XXII TYDZIEŃ ZWYKŁY – 2 września 2018 r.

1. Dziś, w XXII Niedzielę Zwykłą prosimy Ojca, by pomnażał w nas pobożność i wzmacniał w nas wszystko, co dobre.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; we wtorek – błogosławione dziewice i męczennice, Nazaretanki z Nowogródka, a wśród nich s. Marię Kanutę od Pana Jezusa w Ogrójcu (Józefę Chrobot), pochodzącą z Raczyna koło Wielunia. W sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do uroczystego przeżycia urodzin naszej Mamy, na przykład przez uczestnictwo we Mszy św. o 9:00.
  1. Jutro o 8:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej o ofiarną miłość do Boga i Ojczyzny.
  1. W środę o 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Pana Organistę Eugeniusza z okazji 80-tych urodzin. Niech Bóg darzy dostojnego Jubilata dobrym zdrowiem, pomnaża wiarę, miłość i bezpiecznie prowadzi jeszcze przez wiele lat.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (dzień modlitwy o powołania i za powołanych do służby Bożej) i pierwszy piątek miesiąca (dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa). Stosowne modlitwy będziemy odmawiać po Mszach świętych wieczornych.
  1. Przypominamy, że nadal można złożyć podpis pod prośbą o dar relikwii św. Jana Pawła II dla naszej parafii.
  1. Zbliża się czas rozpoczęcia montażu organów, a my dopiero zbliżamy się w naszej zbiórce funduszów do jednej trzeciej całości zapłaty za instrument, konserwację, montaż i strojenie.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie relację ze światowego spotkania rodzin w Irlandii oraz wywiad z Souad Sbai, Marokanką z pochodzenia, demaskujący ekstremizm tzw. Bractwa Muzułmańskiego. W bieżącym numerze można też odnaleźć zdjęcie naszej grupy pielgrzymów pod wałami Jasnej Góry
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Wojciech Różański i Katarzyna Dudzik z Wręczycy Wielkiej oraz Mariusz Wasela i Magdalena Ogłaza z Wręczycy Małej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie w najbliższą sobotę, 8 września na 10:00, w Domu św. Józefa.
  1. W najbliższą sobotę, 8 września o 11:00 odbędzie się spotkanie Dzieci Bożych. Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci i chętnych na wspólną modlitwę i zabawę
    w Domu św. Józefa.
  1. Również w sobotę odbędzie się XXIII Pielgrzymka Świata Osób Słabych z Olsztyna do Częstochowy. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
  1. Od najbliższej niedzieli zapraszamy co tydzień wszystkie dzieci na wspólne Msze Święte
    o 10:00. Naszych najmłodszych parafian zapraszamy do pierwszych ławek w kościele, abyśmy razem dzięki modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego i śpiewom spotykali Jezusa Eucharystycznego.
  1. Na koniec zachęcamy do szczegółowego, cierpliwego spojrzenia na wystawę poświęconą udziałowi 27 Pułku Piechoty w Kampanii Wrześniowej na froncie we Wręczycy i w Truskolasach.
  1. We czwartek odeszła do wieczności śp. Stanisława Leszczyńska, l. 101, babcia naszego Ks. Adriana (pogrzeb odbył się wczoraj w Częstochowie). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.