Ogłoszenia duszpasterskie XXVII TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU – 7 października 2018 r.

1. Przez cały rozpoczęty dziś XXVII Tydzień w ciągu roku, prosimy Ojca, aby odpuścił nam grzechy i udzielił nam również tego, o co „nie ośmielamy się prosić”.
  1. We czwartek przypada wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, który bardzo troszczył się
    i kochał Polskę, w piątek – św. Jana Beyzyma, o którym możemy przeczytać
    w „Oblubieńcu”, a w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego, który podtrzymywał w wierze
    i patriotyzmie wielu Polaków w czasach zaborów.
  1. Zachęcamy, by nadal trwać na modlitwie w intencji owoców odbywającego się
    na Watykanie XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara
    i rozeznawanie powołania”.
  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy, podobnie jak w latach ubiegłych, w niedziele
    o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci – w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  1. Za tydzień będziemy przeżywali XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji przed Mszami św. o 10:00 i 12:00 dzieci i młodzież z naszej szkoły przypomni nam przez przedstawienie artystyczne naszego największego świętego rodaka Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach św. odbędzie się kwesta na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin.
  1. Dziś na Mszy św. o 10:00 i po niej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  1. Zapraszamy gorąco chętnych do włączenia się do naszego chóru parafialnego, szczególnie mężczyzn.
  1. Przyjmujemy już imiona zmarłych na wypominki, modlitwę za zmarłych, jednorazową, oktawalną (przez 8 dni) oraz roczną.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiad z Carlo Casini’m, który od 40 lat walczy o życie nienarodzonych, a także artykuł o efektach pracy zespołu prof. Zdzisława Jana Ryna nad ocaleniem pamięci o niemieckich eksperymentach pseudomedycznych na więźniach obozów koncentracyjnych.
  1. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi dwa ciekawe teksty na temat modlitwy różańcowej.
  1. W ostatnich tygodniu na fundusz organowy przekazano 620 zł (Teresa Sobczak, troje ofiarodawców anonimowych i małżeństwo z Częstochowy).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Oskar Wachowski z Wręczycy Wielkiej oraz Julia Ziemlicka z Warszawy. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Szostek z ul. Orzeszkowej, l. 83. Pogrzeb odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek o 15:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. Na prośbę organizatorów przekazujemy zaproszenie na spotkanie organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach o dotacji udzielanej na wymianę pieców na ekologiczne. Spotkanie odbędzie się 13 października, czyli w najbliższą sobotę o 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy.