Ogłoszenia duszpasterskie XXIX TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU Tydzień misyjny 21 października 2018 r.

1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Będzie to, jak co roku, czas większego zaangażowania wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów”. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. Pomóżmy młodym dotrzeć do Orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny
    i przeczytać je, ponieważ w tym roku jest skierowane szczególnie do nich. Możemy je znaleźć choćby w najnowszym „Oblubieńcu”.
  1. Dziś, po Mszy św. o 10:00, odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych.
  1. Również dziś na Mszy św. o 12:00 będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo
    i światło Ducha Świętego na czas wyborów samorządowych we Wręczycy i w całej naszej Ojczyźnie.
  1. W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza parafialna dla uczniów przygotowujących się do bierzmowania: w poniedziałek o 18:40 dla klas III gimnazjalnych i dla VIII B; we wtorek o 18:40 dla klasy VIII A.
  1. Jutro przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do udziału
    w wieczornej Mszy św., podczas której będziemy się modlili dziękując za dar Boży, jakim jest św. Jan Paweł II oraz w intencjach zgłoszonych do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Swoje prośby i podziękowania prosimy zgłaszać na piśmie do zakrystii. Można też przesłać je sms-em lub e-mailem.
  1. Jeszcze przez tydzień trwać będzie na Watykanie XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów z udziałem młodych z całego świata, nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do wspierania tego dzieła modlitwą i postem w intencji owoców.
  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci – w poniedziałki, wtorki
    i czwartki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  1. Jeszcze do końca października prosimy o kontakt wszystkich dorosłych chętnych
    do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Od dziś ofiary, które składamy do skarbony przy figurze św. Izydora przeznaczamy
    na pomoc w zakupie opału na okres zimowy dla najuboższych parafian.
  1. Ponieważ odbywająca się od dłuższego czasu cotygodniowa adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu spotyka się z zainteresowaniem, dlatego od najbliższego piątku będzie trwała do 21:30 (rozpoczęcie jak dotychczas – po zakończeniu wieczornej Mszy św.).
  1. Pod chórem znajdziemy formularze, na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w ramach wypominków jednorazowych, oktawalnych i rocznych.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie kilka cennych artykułów o nie-zwykłym Prymasie Polski, kardynale Auguście Hlondzie.
  1. W ostatnim tygodniu na fundusz organowy przekazano 500 zł (Renata Przytulska, p. organista Eugeniusz i dwóch ofiarodawców anonimowych spoza parafii). Z radością informujemy, że już jutro firma organmistrzowska rozpoczyna prace nad naszymi orga-nami. Panowie będą w tym czasie mieszkali w domu św. Józefa. Prosimy o pomoc w po-staci produktów żywnościowych lub pieniędzy, by móc przygotowywać dla nich posiłki.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Lamik z Wręczycy Wielkiej i Magdalena Ulfik z Kalei. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.