Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU 14 października 2018 r.

1. Przez cały rozpoczęty dziś XXVIII tydzień w ciągu roku, prosimy Ojca, aby pobudzał naszą gorliwość do pełnienia dobrych uczynków.
  1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji przed Mszami św. o 10:00 i 12:00 odbędzie się przedstawienie ku czci św. Jana Pawła II, które przygotowały specjalnie dla nas dzieci i młodzież z naszej szkoły, po kierunkiem Pani Katechetki Moniki Hiller. Natomiast po wszystkich Mszach św. odbędzie się kwesta na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną polską młodzież z uboższych rodzin.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele o 7:00 odbędzie się Msza św. o uzdrowienie i umocnienie dla rodzin, które przedwcześnie pożegnały dziecko. Zapraszamy także do Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie na wieczorne spotkanie. W programie: o 17:30 różaniec w intencji rodziców po stracie, o 18:00 – Eucharystia, o 18:45 – Prelekcja „Non omnis moriar… Co warto ocalić?” s. Ewy Joanny Jędrzejak, Prezes Fundacji Evangelium Vitae.
    Na zakończenie odbędzie się adoracja Pana Jezusa połączona z zawierzeniem dziecka.
  1. Również jutro przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 40-ta rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. W piątek w archidiecezji warszawskiej, w diecezjach warszawsko-praskiej i legnickiej oraz w ordynariacie polowym obchodzone jest wspomnienie jednego z najwspanial-szych kapłanów naszych czasów, bł. Jerzego Popiełuszki. W sobotę zaś będziemy wspominali św. Jana Kantego, prezbitera.
  1. Trwamy na modlitwie w intencji owoców odbywającego się na Watykanie XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozezna-wanie powołania”.
  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15,
    a w soboty o 9:40. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci – w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30.
    W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  1. Za tydzień na Mszy św. o 12:00 będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas wyborów samorządowych we Wręczycy i w całej naszej Ojczyźnie.
  1. Prosimy o kontakt wszystkich dorosłych chętnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy
    z różnych przyczyn go nie przyjęli.
  1. Za tydzień po Mszy św. o 10:00 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjalnych.
  1. Nadal przyjmujemy imiona zmarłych, za których będziemy się modlić w ramach wypominków. Pod chórem znajdziemy formularze.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiady i artykuły o św. Janie Pawle II.
    W „Oblubieńcu” znajdziemy obszerny tekst o św. Janie Pawle II i o jed-nej z najpiękniejszych kobiet wszystkich czasów, św. Teresie od Jezusa.
  1. W ostatnim tygodniu na fundusz organowy przekazano 300 zł (Mariusz i Magdalena Wasela oraz ofiarodawca anonimowy).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Lamik z Wręczycy Wielkiej
    i Magdalena Ulfik z Kalei. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Do 27 października trwają zapisy na 10 tygodniowy Kurs Finansowy pt. „Biblia o finansach”.