Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata XXXIV TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU 25 listopada 2018 r.

1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, z całym Kościołem prosimy Ojca, który zdecydował się poddać wszystko Jezusowi, by całe stworzenie Jemu służyło. Tylko Bóg jest w stanie to sprawić. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać dzisiaj odpust zupełny.
    Gratulujemy tym, którzy w ostatnim czasie rozpoczęli wędrowanie za Jezusem i trwają w tym wspaniałym postanowieniu.
  1. W dzisiejszą uroczystość przypada kolejna (34.) rocznica święceń biskupich
    Ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Nadal polecamy do kupienia jego ostatnią książkę, która zawiera wiele cennych duchowych wspomnień i refleksji.
  1. Dziś Akcja Katolicka z całej archidiecezji w swoje patronalne święto pielgrzy-muje, jak co roku, do bazyliki archikatedralnej w Częstochowie.
  1. Przez ostatnie dwa tygodnie zebraliśmy dla najuboższych 789,82 zł. Dziś prosimy o wsparcie do skarbonki przy figurze św. Izydora dla pewnej pani z Często-chowy, która samotnie wychowuje dziecko, po przerwie dopiero rozpoczyna pracę, a po pogrzebie swojego ojca nie ma pieniędzy na opał.
  1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie – katecheza dla rodziców młodzieży z III. klas gimnazjalnych.
  1. W piątek będziemy obchodzili święto św. Andrzeja Apostoła, który zaraz po tym, jak pierwszy raz spotkał się z Jezusem, od razu poszedł przyprowadzić do niego swojego brata, Szymona, który później z wyboru Jezusa był Pierwszym Apostołem.
  1. W tym dniu przypadają również imieniny naszego Ks. Wikariusza Andrzeja, któremu życzymy dużo Bożego światła, pokoju, pokory i zdrowia, aby mógł rozwijać się i pięknie służyć Bogu
    i Jego Ludowi.
  1. O 18:00 będziemy się modlili na Mszy św. za Ks. Andrzeja i za wszystkich tych, którzy starają się przyprowadzić do Jezusa, Jedynego Zbawiciela i Króla Wszechświata swoich bliskich lub przyjaciół.
  1. Jest to też dzień imienin Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego.
  1. Najnowszy numer „Niedzieli” jest poświęcony szczególnie naszemu rodakowi, pochodzącemu z Przystajni, o. Jerzemu Tomzińskiemu, paulinowi, który dziś (o 11:00) obchodzi w swoim rodzinnym parafialnym kościele swoje setne uro-dziny. W „Oblubieńcu” zamieszczono fragmenty Adhortacji Apostolskiej św. Jana Pawła II o powołaniu i misji świeckich w Kościele i świecie. W całym tym dokumencie papieskim znajdziemy wiele Bożych wskazówek do naszego życia.
  1. W ostatnim tygodniu „na organy” pewna rodzina przekazała 1000 zł, inny anonimowy ofiarodawca – 100 zł, a p. Renata Przytulska po raz 9. wpłaciła 100 zł. Na chórze można już zobaczyć niemal całą główną konstrukcję instrumentu.
  1. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Feliksa (Felicja) Rusowska z ul. Szkolnej, l. 86. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  1. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.