Ogłoszenia duszpasterskie II TYDZIEŃ ADWENTU 9 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu prosimy Boga Ojca, aby troski doczesne nie przeszkadzały nam, a nadprzyrodzony dar mądrości pomógł zjednoczyć się z Jezusem. Przeżywamy również dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o ofiary na ten cel do skrzynki przy figurze św. Izydora.

1. We czwartek będziemy wspominali św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w piątek św. Jana od Krzyża.

1. Od piątku do niedzieli, tj. od 14. do 16. grudnia będziemy wszyscy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe pod hasłem Pan jest blisko. Szczegółowy plan jest zamieszczony w „Oblubieńcu” i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału w całości. Księża z dekanatu będą służyć w konfesjonałach w sobotę od 8:30 i 17:00. Módlmy się indywidualnie i wspólnie o owoce tych ćwiczeń duchowych, by pomogły nam wzrastać
    w miłości.

1. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w zbieranie i ofiarodawcom świątecznej żywności dla uboższych przy okazji zakupów w piątek i sobotę. Nadal można składać żywność przez cały dzień do kosza w kościele pod chórem.
    Gdyby ktoś wiedział o kimś, kto potrzebuje pomocy, to prosimy zgłaszać to do naszej parafialnej diakonii miłosierdzia (nr tel. jest na końcu „Oblubieńca”) lub do księdza.

1. Z radością informujemy, że działa już w internecie strona naszego cmentarza, na której można odszukiwać groby i umieszczać informacje lub zdjęcia (zmarłego lub grobu), składać kondolencje i zapalać świece, a także wykonać wirtualny spacer. Prosimy
    o sprawdzenie poprawności zapisów i zgłaszanie ewentualnych uwag oraz reagowanie na komunikaty umieszczone tam przez administrację cmentarza.
    Wchodzimy na icmentarze.pl, Następnie wciskamy ikonę Cmentarze, przewijamy
    w dół i wciskamy ikonę Wręczyca Wielka. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego instruktarzu, to zapraszamy do kancelarii.
    Od teraz prosimy o zgłaszanie się osób, które są opiekunami poszczególnych grobów,
    w celu uzupełniania danych w powstającej księdze cmentarnej, której dotychczas nie było.

1. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za poprowadzenie modlitwy w sobotę w godzinę łaski.

1. Nadal zapraszamy na roraty ku czci Matki Bożej, od poniedziałku do piątku na 7:00,
    a w sobotę na 9:00. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i rodziców trwa na porannej modlitwie w kościele.

1. Za tydzień o 10:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów ósmych klas szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjalnych (Msza św. i konferencja).

1. Za tydzień nasi parafianie po przeżytym kursie i rekolekcjach otrzymają błogosławieństwo do posługi lektora. Módlmy się za nich o jeszcze większą wiarę i miłość
    do Boga i do nas, aby ich posługa Słowu była na chwałę Boga.

1. Z ciekawego nowego numeru „Niedzieli”, poświęconego szczególnie losom projektu ustawy znanej pod nazwą: „Zatrzymaj aborcję” polecamy artykuł o pewnym osiedlu
    we Lwowie i tekst pt. „dać się znaleźć Bogu”.

1. W piątek odbyło się pierwsze spotkanie małżeństw. Gratulujemy uczestnikom i życzymy wielkich owoców rozpoczętej drogi tym, którzy chcą to doświadczenie kontynuować.

1. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych, którzy przed świętami pragną przystąpić
    do sakramentu pokuty i pojednania lub przyjąć Pana Jezusa w swoim domu.

1. Dziś w zakrystii, a w dni powszednie w księgarni, można nabyć duże i małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

1. Od kilku dni roznoszone są opłatki wigilijne do naszych domów. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na spłatę kolejnej raty za organy. Oprócz ofiar składanych przy tej okazji, w ostatnim dniach „na organy” złożono 1500 zł gotówką i na konto parafialne (Beata Zielonka, Wojciech Oczkowski, Cecylia Czapnik, Renata Przytulska – 10. rata i troje anonimowych ofiarodawców).

1. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności
    śp. Stefan Cebula z ul. Mickiewicza, l. 85. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.