Ogłoszenia duszpasterskie II TYDZIEŃ ADWENTU 16 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w trzecią niedzielę Adwentu prosimy Boga Ojca o dobre przygotowanie serc i radość
    na święta Bożego Narodzenia. Oby rzeczywiście nasze serca były wolne. Zadbajmy o to wszyscy przez solidne i głębokie przeżycie sakramentu pokuty i pojednania, przedłużoną modlitwę, odnowienie zawierzenia Bogu i wzajemne przebaczenie.
  1. Bardzo dziękujemy Bogu oraz państwu Krzysztofowi i Agnieszce Stanisławskim za posługę, którą sprawują na naszych rekolekcjach. Ilość łez i piękne spowiedzi św. to tylko skrawek świadectwa o pierwszych owocach tego czasu. Życzymy Im świętości i wytrwałości w pięknym wychowaniu dzieci na chwałę Boga i na służbę Jemu. Obyśmy na trwałe stawali się wolni i całym sercem kochali się nawzajem oraz coraz lepiej poznawali wolę Bożą i pełnili ją
    z odwagą. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości, chociaż mamy świadomość jak wiele zadań Pan daje naszym świadkom i rekolekcjonistom.
  1. Dziękujemy tym, którzy nadal dostarczają do kościoła do kosza pod chórem dary żywnościowe dla uboższych.
    Gdyby ktoś wiedział o kimś, kto potrzebuje pomocy, to prosimy zgłaszać to do naszej parafialnej diakonii miłosierdzia (nr tel. jest na końcu „Oblubieńca”), aby każda rodzina miała godziwe i ciepłe święta. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do udziału w wigilii na plebanii, aby nikt w tym dniu nie był sam.
  1. Dziękujemy tym, którzy już zgłosili się do kancelarii parafialnej z informacją o opiekunach grobów na cmentarzu w celu uzupełnienia danych w księdze cmentarnej (można to też uczynić telefonicznie).
  1. Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej odprawiamy od poniedziałku do piątku o 7:00,
    a w sobotę o 9:00.
  1. W poniedziałek o 18:45 i we czwartek o 15:30 odbędzie się spotkanie kandydatów
    do bierzmowania z III. klas gimnazjalnych.
  1. Dziś od 10:00 do 11:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów ósmych klas szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjalnych.
  1. Z ciekawego nowego numeru „Niedzieli” warto przeczytać między innymi artykuł
    o adwentowej kampanii „świece dla pokoju”, tekst pt. „Adwent i co dalej” oraz „Nowe możliwości dla Kół Gospodyń Wiejskich”.
  1. W sobotę odwiedzimy chorych, którzy jeszcze przed świętami pragną przystąpić
    do sakramentu pokuty i pojednania lub przyjąć Pana Jezusa w swoim domu.
  1. Dziś w zakrystii, a w dni powszednie w księgarni, można nabyć duże i małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom lub odebrać opłatki wigilijne.
  1. Dziękujemy tym, którzy w imieniu naszej rodziny parafialnej zanieśli opłatki – chleb jedności
    i miłości do naszych domów i do tych, którzy na co dzień wędrują swoimi ścieżkami wiary. Niestety nadal jest potrzeba dostarczenia opłatków do części parafii. Oprócz ofiar składanych przy tej okazji, w ostatnim tygodniu „na organy” złożono 1700 zł (Halina Matyja, państwo Janikowie i kilku ofiarodawców anonimowych).
  1. Pani Małgosia w tym roku znów podarowała choinki do kościoła. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do ścięcia ich, przywiezienia i postawienia w kościele.