Ogłoszenia duszpasterskie IV TYDZIEŃ ADWENTU 23 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Adwentu prosimy naszego umiłowanego Ojca o to, by nas doprowadził do chwały zmartwychwstania.
  1. Gratulujemy dzieciom i dorosłym, którzy wytrwale uczestniczyli w roratach. Zapraszamy jutro na zakończenie rorat na 9:00. Dzieci, które przyjdą otrzymają nagrody.
  1. Jutro będzie się można spowiadać w kościele od 8:15 do 12:30.
  1. W wigilijny wieczór w naszych domach rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Niech nie zabraknie uroczystej lektury Ewangelii i wspólnej modlitwy. Podtrzymujmy również piękny zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. Dla osób, które chcą być na Mszy św. po wieczerzy wigilijnej, a nie mogą przyjść na pasterkę, odbędzie się Msza św. wigilijna o 22:00. Pasterka odbędzie się o północy. Pół godziny przed nią zapraszamy
    do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem pana organisty.
  1. Porządek Mszy św. we wtorek i środę (w święto św. Szczepana) będzie niedzielny.
  1. We czwartek będziemy obchodzili święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w piątek – święto świętych Młodzianków, męczenników – dzieci zamordowanych w Betlejem i okolicy z rozkazu Króla Heroda. Z tej okazji zostanie udzielone na koniec Mszy św. specjalne błogosławieństwo małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.
  1. Za tydzień, w niedzielę, święto Świętej Rodziny będziemy przeżywać po raz pierwszy jako dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy św. południowej odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu zachęcamy gorąco do pielgrzymowania do bazyliki archikatedralnej na odpust Świętej Rodziny na 12:00.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli się roznoszenia pobłogosławionych opłatków.
  1. Dziękujemy Pani Małgosi za choinki oraz tym, którzy je przywieźli i oprawili, a także tym, którzy wykonali szopkę oraz pięknie wysprzątali i udekorowali nasz kościół i jego otoczenie na święta.
  1. W imieniu obdarowanych dziękujemy tym, którzy ofiarowali długoterminowe artykuły żywnościowe, a szczególnie naszej diakonii miłosierdzia i jej współpracownikom, którzy razem z nią dostarczyli paczki z dobrym słowem do znajdujących się w trudnej sytuacji. Dziękujemy też tym, którzy w ostatnich dniach poinformowali diakonię o potrzebujących. Msza św. w intencji dobroczyńców odbędzie się w święto Diakona Szczepana, jednego
    z posługujących ubogim Kościoła w Jerozolimie z czasów apostolskich.
  1. Przekazujemy również podziękowanie jednej z naszych nowych parafianek za wielką pomoc
    i wsparcie w starcie życiowym, dar remontu domu i wyposażenie go, między innymi
    z pomocą dzieła „szlachetnej paczki”.
  1. Można jeszcze nabyć świece na stół wigilijny i zabrać do domu poświęcone opłatki. Dochód ze sprzedaży świec zasili konto ogólnopolskiego „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ofiara na opłatki jest przeznaczona na „organy”.
  1. Polecamy specjalny świąteczny numer tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł, a w nim między innymi płyta z kolędami śpiewanymi przez Ryszarda Rynkowskiego, artykuł o próbie ustalenia daty narodzin Jezusa i historia kolędy „Cicha noc”, która po raz pierwszy była śpiewana dokładnie 200 lat temu.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi program wizyty duszpasterskiej – kolędy. Prosimy o przygotowanie na stole w domu dwóch świec, krzyża, wody święconej, kropidła i katolickiego lub ekumenicznego Pisma św.
  1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Bogu oraz państwu Krzysztofowi i Agnieszce Stanisławskim
    za posługę głoszenia konferencji i świadectwa oraz modlitewną, którą sprawowali w naszej parafii jeszcze przez kilka dni po rekolekcjach.
  1. Dziękujemy tym, którzy zgłosili się do kancelarii parafialnej z informacją o opiekunach grobów na cmentarzu w celu uzupełnienia danych w księdze cmentarnej (można to też uczynić telefonicznie).
  1. Oprócz ofiar składanych przy okazji rozdawania opłatków, w ostatnim tygodniu „na organy” złożono 2800 zł gotówką i na konto parafialne (Danuta Popławska – 2. rata, Natalia Paturej, Tomasz Dzianok, Barbara i Henryk Gawęda, Maria i Bronisław Jelonkowie, Ochotnicza Straż Pożarna Wręczyca Wielka – 1000 zł oraz dwoje ofiarodawców anonimowych).