Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętej Rodziny 30 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, wraz
    z całym Kościołem prosimy Ojca o dar naśladowania Świętej Rodziny.
  1. W poniedziałek na 17:00 zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku, podczas której będziemy się modlić za zmarłych w mijającym roku. Oprócz zmarłych z naszej parafii można też dołączyć zmarłych z najbliższej rodziny lub bliskich przyjaciół. Na zakończenie Mszy św. odprawimy modlitwy dziękczynno-ekspiacyjne.
  1. Kto jutro odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.
  1. We wtorek będziemy obchodzili jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu (lub w wieczór poprzedzający) obecność na Mszy św. jest obowiązkowa.
  1. W środę będziemy wspominali św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. Również od środy będziemy kontynuować wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. Przypominamy, że można zgłaszać się na inny niż proponowany termin spotkania, bardziej dogodny dla wszystkich członków rodziny.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe i odwiedziny chorych o zwykłej porze. Z tego powodu mogą się pojawić niedogodności w wizycie duszpasterskiej. W sobotę kolęda na ul. Częstochowskiej od strony południowej rozpocznie się po 11:00.
  1. W piątek wyjątkowo, z racji kolędy, nie będzie specjalnej Mszy św. dla dzieci. Sakrament pokuty tego dnia będzie przed Mszą św. o 7:00 i 18:00
  1. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na wielką i wyjątkową uroczystość poświęcenia naszych organów piszczałkowych, która odbędzie się 9. lutego o 15:00. Natomiast nasz parafialny tradycyjny koncert kolęd odbędzie się wcześniej, już 20. stycznia po wieczornej Mszy św.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi Orędzie Papieża Franciszka na przypadający co roku 1. stycznia Światowy Dzień Pokoju, ustanowiony przez św. Pawła VI oraz kolejny fragment pięknej adhortacji św. Jana Pawła II o powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie.
  1. Zachęcamy by nadal, nawet wówczas gdy nie ma specjalnego ogłoszenia, składać ofiary na pomoc potrzebującym do puszki przy figurze św. Izydora.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu o 11:00 zapraszamy na przedstawienie jasełek przygotowane przez grupę parafialną Dzieci Bożych wraz z opiekunami.
  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Jerzy Lizurej, l. 77, z ulicy Śląskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. Prosimy kolejne osoby o zgłaszanie do kancelarii parafialnej opiekunów wszystkich grobów na cmentarzu wraz z numerem grobu, który możemy odnaleźć w internecie (można to też uczynić telefonicznie).
  1. W ostatnim tygodniu „na organy” złożono 4620 zł (Dorota i Tomasz Janik, Mariusz i Jolanta Kot, Teresa i Jan Janik, Ilona i Krzysztof Sztorc, Wojciech
    i Aneta Janik, Janina i Józef Deszcz, Kinga Strzelczyk, Jan i Ewa Sosnowscy, Jerzy Kończak, Robert i Joanna Baran, Lucyna i Bronisław Kasprzak, Elżbieta
    i Andrzej Kała, Jan Chudy, Marianna Adamik, Krystyna i Zbigniew oraz Dawid Kmieć, Robert i Beata Ogłaza, Józef i Grażyna Kot, Wiesław i Elżbieta Kała, Dariusz i Marzanna Dobosz, Leonard i Irena, Joanna Grobelniak, Ilona i Rafał Fulianty, Helena Paruzel i kilku ofiarodawców anonimowych).