Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Zwykłą, prosimy o pokój dla „naszych czasów”. Tylko Ojciec może nam go dać, ale też tylko wtedy, gdy jesteśmy posłuszni Jezusowi.
  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agnieszki, męczenniczki, we czwartek – św. Franci-szka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła zakończy się w Kościele Tydzień Modlitw
    o Jedność Chrześcijan. Msza św. o jedność chrześcijan odbędzie się w naszym kościele o 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  1. W sobotę będziemy przeżywali wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli piękne świadectwo podczas wizyty duszpasterskiej
    w swoich domach, a także za życzliwe słowa, wskazówki, poczęstunek i złożone ofiary. Kolęda dobiegła końca. Gdyby ktoś jednak chciał jeszcze zaprosić księdza z Bożym błogosławieństwem, to może to uczynić przez cały rok. Z radością nawiedzimy wasze rodzinne progi.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o kolejnej próbie sekularyzacji polskiej szkoły, kolejny – o wspaniałym Ks. Biskupie Antonim z Częstochowy, który przeżywa
    25-lecie swojej posługi biskupiej oraz tekst o śp. ks. Stefanie Niedzielaku, którego zamordowały służby PRL dokładnie 30 lat temu w czasie przygotowań do operacji nazwanej „obradami okrągłego stołu”.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek adhortacji św. Jana Pawła II
    o powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie oraz opis nowego dzieła miłosierdzia
    w naszej parafii. Rusza bowiem stała zbiórka żywności dla potrzebujących. Niech Bóg błogosławi tych, którzy to zorganizowali.
  1. Zapraszamy dziś do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, na 15:00, na prezentację laureatów XV Przeglądu Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2019”, a później na nasz tradycyjny parafialny koncert kolęd, który odbędzie się po wieczornej Mszy św., o 18:00. Niech ten dzień będzie oddaniem wielkiego hołdu Panu Jezusowi, który codziennie jest z nami i służy nam, choć jest naszym Bogiem.
  1. W ostatnim czasie „na organy” złożono 8200 zł (Wojciech Lisiecki, Andrzej, Urszula, Dominik
    i Dorota Hobot, Henryk i Jadwiga Bułacińscy, Stefan i Grazyna Myrda, Krzysztof i Barbara Dądela, Maria i Jerzy Leśnikowie, Franciszek i Berna-detta Słomian, Jolanta, Henryka oraz Mieczysław Kała, Marcin i Agata Matysiak, Diana i Damian Wilczyńscy, Roman i Magdalena Gwiździńscy, Henryk i Łukasz Olszewscy, Krystyna i Stanisław Witkowscy, Iwona Witkowska-Kosiorek, Grzegorz i Małgorzata Cichoń, Marian i Irena Cichoń, Józef, Halina i Witold Glin, Józef i Lidia Marczyk, Łukasz i Aneta Żyłka, Daniel i Karina Ułamek, Zenona i Zygfryd Lizurej, Wanda i Fryderyk Oparacz, Józef i Bożena Paturej, Zofia Trzepizur, Wiesława i Krzysztof Kościelni, Maria Polak, Marek i Irena Ptak, Andrzej i Agnieszka Gazda, Dominik i Renata Palasińscy – 2. rata, Jan
    i Krystyna Tukaj, Tomasz i Wioletta Chraczyńscy, Józef i Danuta Hadrian, Krystyna Stark, Eugenia i Roman Soluchowie, Damian Dąbrowski, Marianna i Zenon Kudłowie, Renata i Roman Pasieka, Paulina i Paweł Hobot, Barbara i Bronisław Ptak, Zofia Chrzanowska, Wiesław i Jolanta Chrzanowscy i kilkunastu ofiarodawców anonimowych).
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na zapłatę za sprzątanie kościoła. Przy tej okazji bardzo dziękujemy pani Beacie za wielkie poświęcenie i serce do tej posługi.