Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019 r.

1. Przez cały trzeci Tydzień Zwykły trwamy na modlitwie do Ojca, aby kierował naszym życiem według tego, co się Jemu podoba. Wierzymy, że wtedy będziemy „obfitowali w dobre czyny”.
  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
    We czwartek będziemy wspominali św. Jana Bosko, prezbitera i jednego z największych mistrzów wśród świętych wychowawców. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy siedem porad wychowawczych dla rodziców i nauczycieli, które sam praktykował.
  1. W sobotę będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, a zatem również rocznicę rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy
    w tym dniu o Nim w naszych modlitwach osobistych, małżeńskich i rodzinnych. Na początku
    Mszy św. o 9:00 i 17:00 odbędzie się poświęcenie świec i procesja. Gromnice można nabyć
    w naszej księgarni. Zachęcamy, by tego dnia rodzice odnowili przed Bogiem oddanie swoich dzieci Bogu i zawierzenie Mu swojej misji przekazu wiary.

W tym dniu, który jak co roku jest też Dniem Życia Konsekrowanego, złożymy nasze ofiary
    na potrzeby zakonów klauzurowych i w ich intencji odbędzie się Msza św. o 17:00. Będziemy Panu polecać szczególnie intencje Siostry Ewy i Siostry Anieli, pochodzących z naszej parafii.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni modlitwy okolicznościowe o zwykłych porach, a także odwiedziny chorych i starszych w naszych domach.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia koncertu kolęd na czele z Ks. Andrzejem, a także tym, którzy przybyli, by modlitwą i śpiewem wielbić Boga
    w rodzinnej atmosferze.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o cichym bohaterze naszej niepodległości śp. Włodzimierzu Strzemińskim oraz męczenniku z Auschwitz, Franciszku Szembek. Warto też odszukać w wydaniu internetowym artykuły o Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka” i koncercie kolęd.
  1. Przypominamy, że ruszyła już stała, codzienna, zbiórka żywności do kosza z tyłu kościoła
    dla potrzebujących. Niech Bóg błogosławi tych, którzy to zorganizowali.
  1. W piątek ukończony został montaż i strojenie naszych organów. Bogu niech będą dzięki za piękną pracę panów organmistrzów. Pozostały jeszcze do wykonania prace związane
    z nagłośnieniem i oświetleniem chóru. W ostatnim czasie na organy złożono 1100 zł (Grażyna Pach, Beata i Jurand Bień, rodzina Siwczyńskich, Jadwiga Warchoł, Grzegorz Kiepura i trzech ofiarodawców anonimowych). Potrzeba jeszcze 18900 zł.
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy, podobnie jak przed miesiącem, na opał do Kościoła i domu św. Józefa.