Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lutego 2019 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Zwykłą, modlimy się o szczerą miłość do wszystkich ludzi, bo bez nadzwyczajnej pomocy Bożej, będziemy kochać tylko wybranych.
  1. We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczen-nicy, a w środę –
    św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, o których piękny tekst znajdziemy
    w „Oblubieńcu”.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwę o powołania i za powołanych odmówimy jak zwykle na zakończenie Mszy św. wieczornej.
  1. W poniedziałek o 18:30 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania z VIII klas,
    a w środę o 15:30 dla III klas gimnazjalnych.
  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  1. Nastąpiła zmiana terminu cotygodniowego spotkania Oazy Dzieci Bożych. Odtąd nasze pociechy będą się spotykały w piątki o 16:30.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w ekspresowym demontażu dekoracji świątecznej i szykowaniu kościoła na niedzielę.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł pt. „Zniszczyć pokolenie najmłodszych Polaków” o mało znanym niemieckim obozie, który znajdował się podczas wojny
    w Łodzi oraz tekst: „Bóg zagarnął mnie do siebie” o znanej wizjonerce Marcie Robin.
  1. We wtorek przybędzie do naszego kościoła komisja archidiecezjalna, aby ocenić budowę naszych organów. W ostatnim czasie na organy złożono 600 zł (Iwona i Witold Włodarek, Sylwester i Anna Gwiździńscy, Dariusz Kuc i jeden ofiarodawca anonimowy). Potrzeba jeszcze 18300 zł.
  1. Z wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich na uroczystość błogosławieństwa (potocznie: poświęcenia) pierwszych w historii Wręczycy organów piszczałkowych, które dopełnią wyposażenie naszego przepięknego kościoła. Mszy św. o 15:00 w najbliższą sobotę będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo.
  1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczamy na remont wejścia do kościoła oraz dokończenie remontu i budo-wę koniecznego wyposażenia chóru.