Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lutego 2019 r.

1. 1. Dziś i przez cały V Tydzień w Ciągu Roku, prosimy naszego Kochanego Ojca, aby strzegł nas, swoją rodzinę z Ojcowską dobrocią.
  1. 2. Dziękuję wszystkim serdecznym przyjaciołom, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie
    i przybyli na wzruszającą uroczystość błogosławieństwa organów i piękny koncert. Jeszcze bardziej dziękuję Ks. Arcybiskupowi Metropolicie Wacławowi Depo, że znalazł dla nas czas, by osobiście dokonać dzieła oddania naszych organów na służbę Bożą i wygłosił bardzo głębokie i budzące nadzieję słowo Boże. Jutro minie dokładnie rok od ogłoszenia o tym, że przywieziono z Norwegii do naszej parafii organy. W ogłoszeniach duszpas-terskich padły wówczas słowa: „Niech to nasze wspólne dzieło Boże i jeszcze piękniejsza modlitwa w naszym kościele, będzie świadectwem naszej wręczyckiej wdzięczności
    i miłości do Boga, który dał nam swojego Syna, a przez to zbawił nas i nasze rodziny.” Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości,
    a szczególnie dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Chórowi Parafialnemu na czele z kierownikiem Chóru Dorotą Janik i naszym organistą Dominikiem Ordonem, asyście liturgicznej na czele z ks. Andrzejem, p. Beacie za posprzątanie kościoła po częściowym remoncie, pani gospodyni i jej pomocnikom za przygotowanie obiadu
    dla najważniejszych gości.
  1. 3. W poniedziałek będziemy obchodzili 27. światowy Dzień Chorego, który ustanowił św. Jana Paweł II. W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. wieczornej zostanie udzielony chętnym sakrament chorych, a na zakończenie Mszy św. odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem. Prosimy o ofiarną pomoc tym sąsiadom, którzy chcieliby się dostać w tym dniu na modlitwę do naszej świątyni. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego do puszki przy figurze św. Izydora dziś, podobnie jak w całej naszej archidiecezji, składamy ofiary przeznaczone na wsparcie domów dla niepełnosprawnymi sierot społecznych oraz na prowadzenie działalności wśród niepełnosprawnych i chorych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
  1. 4. Bardzo zachęcamy, by pomóc chętnym chorym wziąć jutro udział w diecezjalnej pielgrzymce do kościoła św. Wojciecha w Częstochowie na Mszę św. o 11:00.
  1. 5. We czwartek będziemy obchodzili święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  1. 6. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie reportaż z duchowej kliniki, którą jest sanktuarium w Lourdes; o św. Józefie Moscatim, lekarzu z Neapolu oraz tekst
    pt. „Zabierają dzieci z rodzin” o niemieckim Jugendamcie.
  1. 7. W ostatnim czasie na organy złożono 3139,60 zł (Stefan Czapnik, Rafał i Lidia Tabaka, Renata Przytulska, Adela Suchanek, ks. kan. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli”, Maria Polak, Andrzej Kała, Alfreda, Anna i Wiesław Skupieniowie, trzech ofiarodawców anonimowych i pozostali uczestnicy wczorajszej uroczystości). Nie zostały jeszcze policzone ofiary z wczorajszej Mszy św. Nie licząc ich potrzeba jeszcze 15160,40 zł.