Ogłoszenia duszpasterskie VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lutego 2019 r.

1. Dziś i przez cały VII Tydzień w Ciągu Roku, prosimy kochanego Boga Tatę, abyśmy dzięki codziennemu rozważaniu Jego nauki, której udziela nam przez Jezusa i Jego Kościół, „spełniali słowem i czynem to, co się podoba” Ojcu.
  1. Z racji rozpoczynającego się drugiego semestru szkolnego przypominamy, że we czwartki o 19:00 odbywają się spotkania lektorów, w piątki o 19:00 – młodzieży, a w soboty
    o 10:00 – ministrantów.
  1. W poniedziałek i środę o 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy razem
    z Jezusem i Maryją do szczególnej modlitwy w tych dniach. Dzieci będą miały swoją Mszę św. w piątek o 16:30, a przed nią okazję do spowiedzi św.
  1. W „Oblubieńcu” zamieszczone zostało kilka przejmujących słów Sługi Bożej Siostry Łucji, jednej z trójki dzieci fatimskich, o nabożeństwie pierwszych sobót.
  1. W Piątek przypada również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji,
    o 7:00 rano, odbędzie się Msza św. o nawrócenie komunistycznych zbrodniarzy.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiad pt. „Wierzył, że można zmienić świat” z dr Simoną Sandric-Gotovac, która asystowała przy operacji chirurgicznej, którą przeszedł św. Jan Paweł II po zamachu w 1981 r.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy także bardzo ważny dla dobrego – po myśli Bożej – funkcjonowania naszej parafii i każdego z nas w niej odcinek Adhortacji św. Jana Pawła II. Niech Duch Święty pomoże nam dobrze zrozumieć słowa świętego
    i wprowadzać ich treść w życie.
  1. Prosimy o dalsze zgłaszanie się opiekunów grobów na naszym cmentarzu.
  1. W ostatnim czasie na organy złożono 350 zł (Przemysław i Daria Dorożyńscy, Zygmunt Pasieka, Mirosław i Danuta Lamik oraz Teresa Tekieli). Potrzeba jeszcze 14180,40 zł.
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy, podobnie jak co miesiąc, na opał do Kościoła
    i domu św. Józefa.
  1. Na sobotę na godzinę 17:00 Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury zaprasza na „IX Koncert z Gwiazdą”, którą tym razem będzie Marcin Wyrostek.