Ogłoszenia duszpasterskie VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 marca 2019 r.

1. Dziś, w VIII Niedzielę Zwykłą, modlimy się , aby pod rządami Boga Ojca dzieje świata toczyły się w pokoju, a Jego Kościół służył Mu bez przeszkód.
    Rozpoczynamy dzisiaj 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Bez trzeźwości nie można kochać, podejmować odpowiedzialności ani za siebie, ani za drugiego człowieka. Tylko trzeźwi mogą też rozwijać głębokie relacje. Módlmy się w tym tygodniu często za naszą młodzież.
  1. We wtorek podczas Mszy św. o 17:00 będziemy się modlili w intencji zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i ich skutki w naszych rodzinach oraz o trzeźwość. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy pijaństwa oraz za częstowanie napojami alkoholowymi dzieci i młodzieży.
  1. Również we wtorek po ostatniej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  1. W najbliższą środę, popielcową, Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o 7:00, 9:00 i 18:00.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 7:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych kapłanów pochodzących z naszej parafii, a wieczorem po Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołanych i o święte powołania.
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy raz w tygodniu uzyskać odpust zupełny pod tzw. zwykłymi warunkami, który można też ofiarować za osobę zmarłą).
  1. Również w piątek o 16:00 odbędzie się spotkanie Dzieci Bożych.
  1. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 14-17 marca, a w ramach zajęć szkolnych dla dzieci już od 13 marca.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o drodze na ołtarze Sługi Bożego Jana Pietraszki, przyjaciela św. Jana Pawła II oraz o zmarłej siostrze Józefie, najstarszej polskiej zakonnicy, uczestniczce Powstania Warszawskiego.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy ważne przypomnienie dotyczące przykazań kościelnych, zwłaszcza nakazu powstrzymywania się w Wielkim Poście od udziału w zabawach.
  1. W ostatnim czasie na organy złożono 350 zł (Irena i Bronisław Biernaccy oraz ofiarodawca anonimowy). Potrzeba jeszcze 13830,40 zł.
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na zapłatę rachunków za energię elektryczną.
  1. Dobrze znamy już wszyscy nazwę fundacji Mary’s Meals (Posiłki Maryi). To dzieło wpisuje się już po raz trzeci w Wielki Post w naszej parafii. Ruszamy z zapałem do charytatywnej zbiórki pieniędzy. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do ofiarności i pomocy głodującym dzieciom. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu składamy ofiary na ten cel do puszki przy figurze św. Izydora. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność!