Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2019 r.

1. Dziś, w I Niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się o to, byśmy dzięki gorliwemu przeżywaniu Wielkiego Postu lepiej rozumieli Chrystusa i prowadzili święte życie.
  1. W imieniu wszystkich uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających dziękujemy za udział w modlitwach, Mszy św. i poście w ich intencji.
  1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 18 marca o 19:00.
  1. W poniedziałek i wtorek o 19:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania
    z VIII klas.
    Natomiast wszyscy kandydaci do bierzmowania biorą obowiązkowo udział w piątkowej Drodze Krzyżowej i wysłuchają konferencji księdza rekolekcjonisty.
    Rodzice i kandydaci do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych będą mieli swoje spotkanie
    w ramach Doby Eucharystycznej za tydzień o 11:00.
  1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, już w tym tygodniu będziemy przeżywać nasze święte rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 14-17 marca, a w ramach zajęć szkolnych dla dzieci już od 13 marca. Szczegółowy plan znajduje się w „Oblubieńcu”, na tablicy ogłoszeń
    i w internecie.
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych,
    a dla młodzieży o 19:00.
  1. Jak co roku, w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy o 7:00, a zakończymy w poniedziałek również o 7:00. Plan dyżurów modlitewnych znajduje się także w „Oblubieńcu”.
  1. Natomiast w kolejny wtorek przypada nasza parafialna Uroczystość odpustowa św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa będzie o 18:00.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł podsumowujący 6 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka, którego rocznicę wyboru będziemy przeżywać w najbliższą środę oraz drugi tekst, pt. „Bezdomność jak wada serca”.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy też homilię Papieża Franciszka ze Środy Popielcowej.
  1. W ostatnim czasie na organy złożono 1950 zł (Henryka Kozak, Barbara i Bronisław Ptakowie, Wiesława Gawęda, Barbara i Stefan Pawelak, Jerzy i Maria Mastalerzowie, Krystyna Mika, rodzina Knopów i pięciu ofiarodawców anonimo-wych). Potrzeba jeszcze 11880,40 zł.
  1. Od dziś można składać ofiary na pomoc dla fundacji Mary’s Meals (Posiłki Maryi) do skarbony przy figurze św. Izydora .
  1. Przypominamy, że do kosza pod chórem składamy pokarmy dla uboższych z naszej parafii. Kosz jest codziennie opróżniany, a artykuły spożywcze trafiają do potrzebujących.
  1. Bardzo proszę o zgłoszenie się tych, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę o obrazie Matki Bożej Częstochowskiej zakupionym przez mieszkańców Wręczycy i przynie-sionym do parafii z Jasnej Góry podczas II Wojny Światowej. Jest to niezwykła i ważna cząstka naszej historii. Warto, żeby nie uległa zapomnieniu. Może też ktoś ma zdjęcie tego obrazu lub mógłby go rozpoznać.
  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Stefan Strzelczyk, l. 88, z ulicy Długiej oraz śp. Helena Bojanowska, l. 85, również z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.