Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 kwietnia 2019 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu i wraz
    z całym Kościołem Katolickim prosimy Ojca, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Jezusa, który oddał życie za zbawienie świata.
  1. Obowiązkowa katecheza parafialna dla uczniów VII kas z całej parafii odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek, o 19:00. Młodzież ta w najbliższą niedzielę – palmową – o 13:15 pojedzie do Częstochowy, by wraz z młodzieżą całej archidiecezji wziąć udział
    w obchodach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży i złożyć na ręce Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo podania o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Do udziału w Światowym Dniu Młodzieży oczywiście zaproszeni są wszyscy młodzi.
  1. Kandydaci do bierzmowania z klas III gminazjalnych będą mieli swoje spotkanie również jutro, tj. w poniedziałek o 16:30 połączone z modlitwą o pomyślne zdanie egzaminów gimnazjalnych. W środę na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się również w tej intencji.
  1. Nasze coroczne uliczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w najbliższy piątek
    o 16:45. Przejdziemy z kościoła na nasz cmentarz, gdzie na zakończenie odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego Krzyża. Nie będzie specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się jeszcze dziś i za tydzień o 16:30.
  1. Za tydzień przychodzimy z palmami. Sumę o 12:00 z uroczystą procesją z palmami
    na pamiątkę Jezusowego wjazdu na osiołku do Jerozolimy rozpoczniemy przy krzyżu
    na placu Ks. Zdzisława Radka.
    Wcześniej, o 11:45, odbędzie się konkurs palm z nagrodami, na który zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci z rodzicami.
    Zachęcamy do zgłaszania się chętnych mężczyzn do czytania Męki Pańskiej podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej.
  1. Trwa zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi” do puszki przy figurze św. Izydora.
  1. W ubiegły wtorek swoje urodziny obchodził nasz Ks. Wikariusz Andrzej. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, światła Ducha Świętego, zdrowia oraz życzliwości i miłości ludzi,
    a także dziękujemy za ofiarną i piękną posługę dla nas wszystkich.
  1. W najbliższy wtorek po południu odbędzie się Msza św. tylko o 17:00 ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Kalei.
  1. Natomiast w piątek o 20:00 od Mszy św. rozpocznie się tzw. ekstremalna droga krzyżowa z Truskolas na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie internetowej truskolaskiej parafii.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuły o zbrodni katyńskiej oraz
    o wspaniałym Polaku, niezłomnym ambasadorze Rzeczpospolitej Polski przy Stolicy Apostolskiej, Kazimierzu Papée.
  1. Na pomoc Siostrze Liliosie złożyliśmy dotychczas 370 zł, a w ostatnich dniach anonimowi ofiarodawcy złożyli na organy 300 zł. Potrzeba jeszcze 9830 zł.
  1. Przypominam, że w zakrystii i w księgarni możemy nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.
  1. Dziękujemy anonimowemu sponsorowi za zmywarkę do naczyń do plebanijnej kuchni.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Dudek z Trablic
    i Patrycja Gawenda z Wręczycy Wielkiej oraz Paweł Ziółkowski z Częstochowy
    i Judyta Wachowska z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.