Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Ojca, aby czynił w nas cud żywej wiary
    i szczerego oddania w tym czasie przygotowania do Wielkiej Nocy.
  1. We wtorek wyjątkowo o 19:00 odbędzie się Msza św. zamiast o 18:00. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach w te dni: do czwartkowej modlitwy o powo-łania i za powołanych do służby Bożej, do piątkowego zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. i do sobotniego wynagra-dzania Niepokalanemu Sercu Maryi.
    Chorych odwiedzimy według zwyczajnego planu, w piątek i sobotę. Można też zgłosić dodatkowych chorych na spowiedź i komunię św. wielkopostną.
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:00 dla dzieci (ze względu na specjalną dla nich Mszę św. o 16:30) oraz o 17:15 dla dorosłych i młodzieży.
  1. Dziękujemy panu Tadeuszowi za podarowanie drewna dębowego na podest dla chóru.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o kolejnej antykatolickiej kampanii, o „proroctwie” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz o życiu w świecie technologii medialnych.
  1. W ubiegłym tygodniu tylko jedna rodzina złożyła ofiarę 100 zł na pomoc Siostrze Liliosie, której list skierowany do naszej parafii umieszczony został w poprzednim numerze „Oblubieńca”. Tym razem publikuję jej drugi list, który zawiera szczegółowe informacje
    o potrzebach jej wspólnoty i podopiecznych związanych z budową kaplicy dla dzieci.
  1. W ostatnim tygodniu jedna rodzina anonimowo złożyła na organy 600 zł. Potrzeba jeszcze 10130 zł.
  1. Przypominam, że w zakrystii i w księgarni możemy nabyć świece Caritas na stół wielka-nocny. „Caritas” ustaliła minimalną ofiarę za świecę w wysokości 10 zł.
  1. Poszukujemy sponsora na zakup pierwszej w historii parafii zmywarki do naczyń
    do plebanijnej kuchni.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Dudek z Trablic i Patrycja Gawenda z Wręczycy Wielkiej oraz Paweł Ziółkowski z Częstochowy i Judyta Wachowska z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.