Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 kwietnia 2019 r.

1. Dziś, w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna tzw. Wielki Tydzień, prosimy Boga Ojca, by dał nam pojąć naukę płynącą z męki naszego Zbawiciela i zasłużyć na udział w Jego zmartwychwstaniu.
  1. Główna procesja Niedzieli Palmowej rozpocznie się na placu ks. Zdzisława Radka o 12:00. Przed Mszą św., o 11:45, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę dla Jezusa.
  1. O 13:15 młodzież wyjeżdża autobusem do archikatedry na obchody Niedzieli Palmowej. W delegacji z parafii biorą udział wszyscy kandydaci do bierzmowania z kl. VII Szkoły Podstawowej, by wraz z młodzieżą całej archidiecezji wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Młodzieży i złożyć na ręce Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo podania o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania.
  1. Już we czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne, najważniejszy czas w roku. Msza św. Wieczerzy Pańskiej odbędzie się we czwartek o 18:00. Droga krzyżowa – w piątek o 15:00 za Domem św. Józefa. Liturgia Męki Pańskiej – również w piątek o 18:00. Liturgia Wigilii Paschalnej – szczyt modlitwy Kościoła w całym roku liturgicznym – w sobotę o 20:00.
    Zachęcamy do uważnego zapoznania się z całym planem nabożeństw i czuwań, które będą się składać na nasze przeżywanie tego najważniejszego czasu łaski. Wcześniej wysprzątajmy nasze domy i zagrody. Spróbujmy ograniczyć pracę i jak najwięcej czasu spędzić we wspólnocie w kościele.
  1. W Wielki Piątek rozpocznie się także Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania jej wspólnie lub indywidualnie.
  1. Przypominamy o obowiązkowej obecności kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych na trzech głównych odcinkach Świętego Triduum. Podczas Wigilii Paschalnej dzieci odnowią uroczyście wraz z nami wszystkimi swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  1. Ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o 16:30.
  1. Jeszcze do świąt trwać będzie zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”, które składamy do skrzynki znajdującej się przy figurze św. Izydora. Do tej pory zebraliśmy 1742,82 zł.
  1. Zachęcamy, by przynosić i zostawiać w tyle kościoła produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  1. W Wielką Sobotę razem z pokarmami do błogosławieństwa przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej.
  1. Zachęcamy, by do puszki przy krzyżu, który znajduje się na środku kościoła, złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wielkoczwartkowej adoracji.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiad z ks. Andrzejem Halembą o przyczynach pogarszającej się sytuacji, w której znajdują się mieszkańcy Iraku i Syrii oraz o tym, jak możemy im pomóc, a także artykuł o pięciu odważnych polskich siostrach służebniczkach dębickich, które od niemal 40 lat ofiarnie służą w Boliwii.
  1. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi piękne słowa Papieża Franciszka wprowadzające w przeżywanie Triduum Paschalnego oraz plan dyżurów nocnego i dziennego czuwania przy Jezusie od Wieczerzy Pańskiej do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  1. W ubiegłym tygodniu na pomoc Siostrze Liliosie złożyliśmy 225 zł.
  1. Na organy złożono 500 zł (Jan i Barbara Parkitni oraz Ewelina i Artur Musiało-wie). Potrzeba jeszcze 9330 zł.
  1. Przypominam, że w zakrystii i w księgarni możemy nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.