Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 21 kwietnia 2019 r.

1. Dziś, w najważniejszym dniu roku, w uroczystość Zmartwychwstania Pana, gdy Ojciec przez swojego Syna pokonuje śmierć i otwiera nam bramy życia wieczne-go, prosimy Go o odnowienie nas przez Ducha Świętego, byśmy „mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości” i prowadzić życie „ukryte w Chrystusie”.
  1. Życzymy wszystkim parafianom i gościom, by Duch Święty, którego dziś daje nam Zmartwychwstały Pan, umacniał Was w codziennym dawaniu świadectwa, obronie wiary
    i przekazywaniu jej wszystkim, którzy jeszcze nie kochają i nie służą z radością naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie oraz dekorację na Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy naszym Druhom Strażakom, którzy wczoraj pięknie dali znak swojej miłości do Jezusa. Dziękujemy Chórowi Parafialnemu i panu organiście za trud przygotowania, zaangażowanie i ofiarną służbę przez całe Triduum. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty. Dziękujemy tym, którzy dali szczególne świadectwo niosąc sztandary, chorągwie i feretrony. Dziękujemy p. Tomaszowi za skoszenie trawy na naszej drodze krzyżowej.
  1. Święte Triduum Paschalne zakończymy dziś o 16:00 uroczystymi nieszporami.
  1. Dzieciom, które w Wielką Noc odnowiły wraz z rodzicami i chrzestnymi swoje przyrzeczenia chrzcielne gratulujemy i życzymy wytrwania w wolności od Złego oraz wielkiej, gorącej miłości do Jezusa i gorliwości w służbie Jemu.
  1. W imieniu starszych i schorowanych, dla których organizowana jest akcja „Dar juniora dla seniora” dziękujemy dzieciom, które przyniosły wczoraj wypełnione grosikami skarbonki jałmużny wielkopostnej.
  1. Zakończyliśmy także akcję zbiórki funduszy dla organizacji „Posiłki Maryi”, która karmi najuboższe dzieci świata. Od ubiegłej niedzieli zebraliśmy 686,66 zł. Dla Siostry Liliosy
    nie wpłynęły żadne ofiary.
  1. Jutro Msze św. będą w porządku niedzielnym z jednym wyjątkiem. Otóż z racji 22 dnia miesiąca odbędzie się dodatkowa Msza św. o 20:00. Po niej odprawimy nabożeństwo różańcowe ze św. Janem Pawłem II, które zakończymy modlitwą przez jego wstawiennictwo o godzinie 21:37, czyli w godzinie jego śmierci. Tym samym rozpoczynamy nowy zwyczaj. Już teraz aż do rozpoczęcia tej wyjątkowej Mszy św. można podawać swoje intencje modlitewne, które chcemy przedstawić Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Wybieramy 22. dzień miesiąca, bo właśnie 22 października jest w Kościele Katolickim oficjalnym dniem czci Papieża Polaka, bo wtedy przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia przez niego pontyfikatu – posługi następcy św. Piotra.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a szczególnie wywiad z syryjskim arcybiskupem Jean-Clement’em Jeanbart o teraźniejszości i przyszłości chrześcijan w Syrii oraz artykuł pt. „Gdy zabraniano zabraniać” o zgniłych owocach francuskiej rewolucji 1968 r.
  1. Gratulujemy dzieciom, które zwyciężyły w konkursie palmowym i młodzieży, która zdecydowała się rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  1. Od Wielkiego Piątku trwa czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do od-mawiania jej wspólnie lub indywidualnie.
  1. Zachęcamy, by nadal przez cały rok przynosić i zostawiać w tyle kościoła produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  1. Dziesięć dni temu zmarł nasz wspaniały parafianin, zawsze pogodny i uczynny, śp. Stefan Sikora. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. W ostatnim tygodniu nie złożono ofiar na organy, a potrzeba jeszcze 9330 zł.