Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2019 r. ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

1. Dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego, prosimy razem Ojca, by pomnożył łaskę, której nam udzielił, „abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni”.
    Jezus wypowiedział do św. Siostry Faustyny takie słowa o dzisiejszym święcie: „Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier¬dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat… Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego.” Na 15:00 zapraszamy do licznego udziału w Godzinie Miłosierdzia.
    Dzisiaj rozpoczynamy też 75. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy, by do puszki przy figurze św. Izydora złożyć ofiary na „Fundusz Caritas”.
  1. Dziś również przypada XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski oraz dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego. Tylko podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej blisko trzy tysiące duchownych oddało swe życie
    za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.
  1. W poniedziałek i wtorek o 19:00 odbędzie się katecheza kandydatów do bierzmowania
    z klas VIII.
  1. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Życzymy wszystkim rzemieślnikom radości z owoców swojej pracy i zgody w rodzinach. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o 18:00, podczas której będziemy się modlić, podobnie jak
    w ubiegłym roku, za naszych rzemieślników i ich rodziny.
  1. W środę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych w kościele pół godziny przed ostatnią Mszą św. Zachęcamy do śpiewania litanii także przy krzyżach i figurach Matki Bożej.
  1. We czwartek, we wspomnienie św. Atanazego, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to też dzień wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
  1. W piątek, 3-go maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. celebrować będziemy według porządku niedzielnego. O 10:00 odbędzie się, przy pięknej oprawie, nasza tradycyjna Msza św. za Polskę – naszą umiłowaną Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnych strażaków z Wręczycy Wielkiej
    i Małej. Zapraszamy szczególnie strażaków, ich rodziny i wszystkich patriotów.
    W tym dniu przypada także Święto Patronalne Archidiecezji Częstochowskiej. Jest to również dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji oraz święto narodowe Konstytucji 3-go Maja.
  1. W sobotę o 9:00 – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny,
    a po niej modlitewny akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz różaniec św. według zaleceń Matki Bożej, których udzieliła dzieciom z Fatimy.
    Tradycyjnie można zgłaszać się na wyjazd pierwszosobotni na Jasną Górę w sobotę
    o 6:35. Powrót przed 9:00.
  1. W tym tygodniu, jak co miesiąc, odwiedzimy chorych i starszych.
  1. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  1. Nadal zachęcamy do pomocy Siostrze Liliosie w budowie kaplicy dla jej dzieci – uczniów, którymi opiekuje się w Kongo.
  1. Poszukujemy sponsora na fotele do naszej sali kinowo-konferencyjnej w domu św. Józefa. Koszt jednego fotela (wliczając transport) wynosi 50 zł. Planujemy zakupić około
    40 sztuk.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a szczególnie artykuł o fenomenie kultu Bożego Miłosierdzia na Filipinach oraz o historii polskiego królowania Maryi.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy wartościowy List Pasterski Episkopatu Polski skierowany
    do nas z okazji dzisiejszego Święta Miłosierdzia.
  1. W ostatnim tygodniu nie złożono ofiar na organy, a potrzeba jeszcze 9330 zł.