Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2019 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkanocną, prosimy kochanego Ojca, abyśmy po odzyskaniu godności Dzieci Boga, „z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”. Niech Duch Święty oświeca i umacnia tych, którzy jeszcze boją się śmierci.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  1. W poniedziałek, w święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, o 17:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z VII klasy Szkoły Podstawowej.
  1. We wtorek o 18:00 odbędzie się Msza św. i spotkanie, na które zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca.
  1. W środę przypada uroczystość patronalna naszej Ojczyzny, św. Stanisława, biskupa
    i męczennika, Głównego Patrona Polski. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św.
    i świętowania w rodzinach tego pięknego dnia.
  1. Nadal zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej w kościele, pół godziny przed ostatnią Mszą św. Zachęcamy także do śpiewania litanii przy krzyżach i figurach Matki Bożej oraz w naszych domach.
  1. 18 maja odbędzie się organizowana przez Domowy Kościół pielgrzymka rodzin do Kalisza, do Sanktuarium św. Józefa, w którym już ponad 300 lat dzieją się cuda, w tym uzdrowienia. Zachęcamy do udziału.
  1. Dziękujemy tym, którzy zorganizowali i ubogacili swoją posługą piękną Mszę św.
    w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i strażaków.
  1. Dziękuję także tym, którzy przyczynili się do tego, że nasza sala konferencyjno-kinowa jest już wyposażona w odnowione fotele, pani Beacie, Ilonie, Dorocie, Annie oraz panu Tomaszowi, Dominikowi, Rafałowi, Tomaszowi i Tomaszowi. Już wkrótce zaprosimy wszystkich na pierwszy seans. Nadal poszukujemy sponsorów na fotele, projektor, kable, zasłonę, podłogę i farbę ścienną.
  1. Zgodnie z noworoczną zapowiedzią czekają nas kolejne prace remontowe
    w kościele w ramach przygotowań do jubileuszu 25-lecia jego poświęcenia.
    W najbliższym czasie zostaną wymienione główne drzwi wejściowe i kilka okien, które nie zostały zmodernizowane podczas pierwszej fazy uszczelniania (przed kilkoma laty, za czasów śp. ks. Mirosława). Potem nastąpi kolejny etap malowania wnętrza kościoła, zostaną wykonane prace adaptacyjne w celu powiększenia zakrystii ministranckiej oraz uzyskania lepszego dostępu do magazynu strychowego. Czeka nas jeszcze pilny remont mocno skorodowanej części pokrycia da-chu (brak działań grozi w niedalekiej przyszłości przeciekaniem wody deszczowej do wnętrza kościoła). Jeśli każdy dorosły uczestniczący regularnie we Mszy św. złoży w ciągu trzech miesięcy na remont kościoła 100 zł, to powinno wystarczyć na sfinansowanie koniecznych prac.
    Harmonogram wstępny przewiduje wymianę drzwi wejściowych i okien w maju, pierwsze prace w zakrystii po weekendzie majowym, malowanie w kościele na przełomie czerwca
    i lipca, a prace dachowe na przełomie sierpnia i września.
    Prosimy przy tej okazji wszystkich o wyrażenie swojej opinii, czy jesteśmy za tym, aby w tym roku tylko oczyścić i pomalować wspomnianą część dachu, czyli wykonać to, co jest koniecznym minimum, a kosztowałoby około 10 tys. złotych (według opinii pana Konrada Przygody), czy decydujemy się zbierać co najmniej trzykrotnie większe fundusze, ale już na zakup i montaż nowej blachy na najbardziej skorodowanej części dachu. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na czyszczenie i malowanie dachu, to jedynie o kilka lat opóźnimy konieczność wymiany na nową blachę.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy artykuły o katolikach w Bułgarii i Mace-donii Północnej, do których dziś udał się Ojciec Święty oraz o koronie cierniowej Jezusa, którą wyniesiono z płonącej katedry Notre Dame w Paryżu i o cudzie, który się zdarzył
    w trakcie wynoszenia Najświętszego Sakramentu.
  1. W „Oblubieńcu” zamieściliśmy List św. Jana Pawła II, który napisał do nas
    z okazji 750-lecia kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika
  1. Na pomoc Siostrze Liliosie w budowie kaplicy dla jej dzieci – uczniów, którymi opiekuje się w Kongo złożono 100 zł.
  1. W ostatnim tygodniu złożono na organy 300 zł (Piotr i Katarzyna Musielowie oraz Irena Kot). Potrzeba jeszcze 9030 zł. Aby zebrać tę kwotę, każdy z nas, dorosłych, musiałby złożył jeszcze około 14 zł.