Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 CZERWCA 2019 r.

1. Dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy kochanego Ojca, aby zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i powtórzył cuda z początków głoszenia Ewangelii.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i przeżyli wczorajszą liturgiczną Wigilię Pięć-dziesiątnicy.
  1. We wtorek przypada wspomnienie współpracownika św. Pawła – pochodzącego z Cypru św. Barnaby, Apostoła, który po swoim nawróceniu wszystko, co miał przekazał Apostołom.
    W środę będziemy wspominali błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej,
    a wśród nich kapłanów częstochowskich: bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza i bł. ks. Lud-wika Rocha Gietyngiera.
    We czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to także dzień św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. Natomiast w piątek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, zamordowanego przez Niemców w Dachau.
  1. Wczoraj nasza kochana młodzież, która za osiem dni przyjmie sakrament bierzmowania wraz ze swoimi rodzinami rozpoczęła Nowennę do Ducha Świętego. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę, aby nasi młodzi byli na co dzień wiernymi uczniami i sługami Pana Jezusa. Kandydaci już w najbliższy piątek rozpoczynają trzydniowe rekolekcje i próby przed przyjęciem sakramentu.
  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych w kościele.
  1. W poniedziałek i czwartek o 16:00 odbędą się próby do rocznicy I Komunii św. Uroczysta celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania dla naszych dzieci rocznicowych i ich najbliższych odbędzie się w piątek o 16:00.
  1. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędą się w poniedziałek i wtorek
    o 19:00, a z klas VII – we czwartek, również o 19:00.
  1. Społeczności szkolnej i absolwentom gratulujemy pięknej uroczystości jubileuszowej.
  1. Dziękujemy za zgłoszone kandydatury do Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy ciekawy tekst pt. „Duch Święty pracuje
    w Kościele”, a także wywiad z Marcinem Pospieszalskim, wierzącym muzykiem oraz artykuł o 15-krotnym mistrzu świata w konkurencjach szybowcowych, Sebastianie Kawie.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi sprawozdanie z naszego udziału w tym roku (już trzeci z rzędu) w dziele „Posiłki Maryi” (Mary’s Meals).
  1. Na renowację Kościoła wpłacono kolejne 250 zł (Stanisław i Krystyna Bogus). Natomiast na organy złożono 250 zł (Bronisława Lamik i ofiarodawca anonimowy).
  1. Już teraz ogłaszamy, że podobnie jak w ubiegłym roku w czasie wakacji będziemy przeżywać naszą uroczystość Maryjną z zawierzeniem Matce Bożej naszych rodzin, w po-łączeniu z piknikiem parafialnym, grami, konkursami i zabawami oraz koncertem ewangelizacyjnym. W tym roku uroczystość ta odbędzie się 14 lipca. Warto już teraz zapisać to wydarzenie w naszych kalendarzach.