Ogłoszenia duszpasterskie XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 CZERWCA 2019 r.

1. Dziś, w XIII Niedzielę w Ciągu Roku prosimy Ojca, abyśmy z Jego pomocą kierowali się
    w życiu Jego prawdą.
  1. Pojutrze, we wtorek, zapraszamy jak co roku wszystkich na odpust, a zarazem pielgrzymkę diecezjalną, do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Leśniowskiej Patronki Rodzin.
  1. W najbliższą środę przypada święto świętego Tomasza Apostoła. Warto prze-czytać o nim w „Oblubieńcu” i ucieszyć się tym, jak dużo Bóg dokonał przez niego.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Zapraszamy na okolicznościowe modlitwy we czwartek
    i piątek po Mszach świętych wieczornych, a w sobotę po porannej.
  1. W sobotę zapraszamy na Jasną Górę na różaniec o 7:00 i Mszę św. o 7:30. Wspólny wyjazd będzie o 6:35, powrót około 8:40.
    W piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych. Prosimy o cierpliwość, bo będzie jeden ksiądz.
  1. W sobotę przypada również wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki dzieł misyjnych w Polsce, ze względu na jej wielkie dokonania zwanej Matką Afryki. Jest to też Dzień Patronalny Apostolstwa Chorych.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Łukasz Gębuś z Wręczycy Małej
    i Edyta Janik z Długiego Kąta oraz Mateusz Kozieł z Wręczycy Wielkiej i Sylwia Segeth
    z Koszęcina. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom, które mimo upałów pięknie i wytrwale przychodziły sypać kwiaty Jezusowi pod nogi przez całą oktawę Bożego Ciała.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł, rozmowę o bł. Rolandzie Rivi, kleryku – męczenniku za wiarę, który zginął w wieku 14 lat.
  1. Na renowację Kościoła wpłacono kolejne 250 zł (ofiarodawcy anonimowi). Natomiast
    na organy złożono 1100 zł (ofiarodawcy anonimowi) – brakuje jeszcze 6370 zł.
  1. Przypominamy, że 5. lipca, w najbliższy piątek, o 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś i za tydzień, można zakupić cegiełki na cele organizacyjne naszego święta Maryjnego połączonego z piknikiem rodzinnym, koncertem, zabawami, konkursami, zawodami i modlitwą uwielbienia, które będziemy przeżywać już za dwa tygodnie w niedzielne popołudnie (14 lipca).