Ogłoszenia duszpasterskie XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 LIPCA 2019 r.

1. Dziś, w XIV Niedzielę w Ciągu Roku prosimy Ojca o duchową radość i szczęście, które się nigdy nie skończy.
  1. Jutro będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; we czwartek –
    św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy; w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  1. Dziś wychodząc z kościoła można jeszcze zakupić cegiełki w cenie 5, 10 lub 20 zł na cele organizacyjne naszego świętowania z Maryją połączonego z piknikiem rodzinnym, koncertem, zabawami, konkursami, zawodami i modlitwą uwielbienia, które będziemy przeżywać już za tydzień w niedzielne popołudnie.
    Tego dnia (14 lipca) podczas każdej Mszy św. będzie można przystąpić do szkaplerza świętego, o którym Najświętsza Maryja powiedziała, że jest to „znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania.”, a który nosił
    św. Jan Paweł II i wielu wspaniałych Polaków. Chęt-ni będą także mogli przyjąć medalik św. Benedykta.
    Dziękujemy parafianinowi, który pokrył w całości znaczny koszt wynajęcia i obsługi nagłośnienia.
    Oprócz wielkiej gwiazdy, Magdy Anioł i jej zespołu, o którym możemy przeczytać w „Oblubieńcu”, a która będzie koncertować i uwielbiać z nami Boga, będzie wiele atrakcji kulinarnych i cieszący się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem turniej rodzinny w piłkę plażową.
    Dzieci będą się mogły cieszyć „dmuchańcami”, a wszyscy – posilić ciepłymi, tradycyjnymi potrawami i ciastami wypieczonymi w naszych wręczyckich domach.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Łukasz Gębuś
    z Wręczycy Małej i Edyta Janik z Długiego Kąta. Gdyby ktokolwiek wiedział
    o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to
    w kancelarii parafialnej.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o szczęśliwej siedmioosobowej rodzinie oraz rozmowę z ks. prof. Antonim Troniną, cenionym biblistą, o kapłaństwie, zamiłowaniu do Pisma świętego i posłudze niewidomym, a także tekst o benedyktyńskim modelu zarządzania.
  1. Za tydzień w całej archidiecezji ofiary złożone na tacę będą przeznaczone
    na Seminarium Duchowne.
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca najstarsza parafianka, śp. Weronika Florek z ul. 3-Maja, l. 102, oraz śp. Helena Syguda z ul. Częstochowskiej, l. 89. Wieczny Odpoczynek racz im dać, Panie.