Ogłoszenia duszpasterskie XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 LIPCA 2019 r.

1. Dziś, w XVI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby pomnażał w nas wiarę, nadzieję
    i miłość, które są Jego wielkimi łaskami.
  1. Z okazji rozpoczynającego się XX Tygodnia św. Krzysztofa, dziś po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz samochodów, rowerów
    i wszystkiego, co pozwala poruszać się po drogach.
  1. Jutro, z okazji 22 dnia miesiąca, o 20:00 odbędzie się Msza św. z różańcem
    i modlitwą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dziś lub jutro przed rozpoczęciem tej Mszy św. można zgłaszać swoje intencje modlitewne.
  1. Również jutro będziemy obchodzili święto św. Marii Magdaleny, a we wtorek – święto
    św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi Dziewicy;
    we czwartek – święto św. Jakuba Apostoła, a w piątek – wspomnienie św. Joachima
    i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  1. W najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 9:00.
  1. Bogu niech będą dzięki za zeszłotygodniowe nasze wspólne Maryjne świętowanie i za ogrom dobra, którego dokonali ci, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz poprowadzenie wszystkich wydarzeń i atrakcji tego dnia.
  1. Dziękujemy p. Mariuszowi ze współpracownikami za wymianę okna w kościele nad prezbiterium, na solidne i termoizolacyjne.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o modlitwie św. Brygidy, zwanej też „Tajemnicą szczęścia” oraz ciekawy tekst o Czesławie Niemenie.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się pochodzący z Wręczycy Wielkiej Paweł Jurczyński i Magdalena Gałat z Grabna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Tydzień temu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Anna Sobala z ul. Zielonej, l. 83. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.