Ogłoszenia duszpasterskie XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 LIPCA 2019 r.

1. Dziś, w XVII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy „dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne”.
  1. W ubiegłym tygodniu na rozpoczęcie Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. odbywało się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Jeśli jest ktoś chętny, by przyjąć błogosławieństwo dzisiaj, to proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
  1. Jutro będziemy obchodzili wspomnienie św. Marty, w środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, we czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. We czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do służby Bożej i za powołanych.
  1. We czwartek rozpoczyna się sierpień – tradycyjny miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Narodu. Zjednoczmy się wszyscy w duchowej walce o godność człowieka, szczęście rodzin i dobre obyczaje społeczne. W tym roku wraz z wszystkimi polskimi apostołami trzeźwości wstawiamy się szczególnie za młodymi.
  1. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek i sobotę według stałego planu.
  1. W sobotę zapraszamy do wspólnego rannego pielgrzymowania na Jasną Górę w intencji Ojczyzny.
  1. Tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się tradycyj-nie
    w sobotę przed uroczystością odpustową, czyli 24 sierpnia.
  1. Dziękujemy panu Dariuszowi i panom Andrzejom ze współpracownikami za ułożenie kostki na parkingu dla odwiedzających nasz kościół i dom parafialny.
  1. Od początku sierpnia można będzie podawać intencje Mszy św. na 2020 r.
  1. Jutro około południa i po południu serdecznie prosimy o pomoc w uporządkowaniu terenu przy Domu św. Józefa i plebanii po budowie nowej instalacji wodnej na miejsce starej, która została zniszczona przez mróz i korozję.
  1. Również jutro rozpoczynamy przebudowę wejścia na cmentarz oraz budowę ogrodzenia przed przyszłą nową bramą cmentarną. Prace te wykonujemy szczególnie z myślą o osobach starszych nawiedzających cmentarz oraz ku większej czci naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy tym, którzy przekazali niezbędne środki w postaci 30 zł od grobu na utrzymanie cmentarza.
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na sprzątanie kościoła.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o Powstaniu Warszawskim oraz wywiad z szefem chrześcijańskiej telewizji w Bejrucie, a także tekst o zasługach nad badaniami kosmosu Polaka, żołnierza Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się pochodzący z Wręczycy Wielkiej Paweł Jurczyński i Magdalena Gałat z Grabna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.