Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 SIERPNIA 2019 r.

1. Dziś, w XIX Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby umocnił
    „w naszych ser-cach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo”. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika oraz dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach; we czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej (na koniec każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie ziół
    i kwiatów), a w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  1. We czwartek na 12:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego z naszej parafii.
  1. Polecamy zawarty w „Oblubieńcu” tekst o wielkim Polaku, bł.
  1. Nadal prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja wszystkich chętnych do uczestnictwa
    w parafialnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
  1. Dziękujemy panu Rafałowi i jego współpracownikom za naprawienie uszkodzonych płyt granitowych przy wejściu do kościoła. Prosimy o szczególną uwagę przy podjeżdżaniu samochodem pod drzwi kościoła. Dziękujemy panu Dawidowi i jego współpracownikom za zbudowanie nowej części ogrodzenia na cmentarzu. Nadal prosimy o składanie opłat na utrzymanie cmentarza.
  1. W piątek o 20:00 odbędzie się prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu
    z indywidualnym błogosławieństwem. W tym dniu rozpoczynamy z całą archidiecezją doroczną Nowennę przed uroczystością Maryi Panny Częstochowskiej.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz tekst o wątpliwościach w wierze.