Ogłoszenia duszpasterskie XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 października 2019 r.

1. Przez cały rozpoczynający się dziś XXX tydzień zwykły prosimy Ojca o pomnożenie w całym Kościele wiary, nadziei i miłości.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.
  1. We wtorek przypada w naszej archidiecezji uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej Świętej Rodziny w Częstochowie. Zachęcamy do nawiedzenia w tym dniu kościoła-matki naszej archidiecezji.
  1. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji jak zwykle odwiedzimy chorych.
  1. W piątek, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msza św. o 12:00 obędzie się na cmentarzu, a przed nią – o 11:00 – procesja z modlitwą różańcową za zmarłych z wypominków jednorazowych oraz błogosławieństwo nowej bramy cmentarnej.
  1. Podobnie jak w ostatnich latach spotkamy na cmentarzu ucznia Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, który będzie zbierał ofiary na potrzeby szkoły. Już dziś przekazujemy serdeczne podziękowania Rektora seminarium i uczniów za okazaną pomoc i wrażliwość serca.
  1. Przypominamy, że dobrowolne opuszczenie Mszy św. w święto nakazane, np. 1. listopada, podobnie jak w niedzielę, jest grzechem śmiertelnym. Niech cześć dla zmarłych nie przeszkodzi nam
    w przeżywaniu naszej więzi z Bogiem. Na Mszę św. świąteczną możemy przyjść już we czwartek wieczorem lub też na dodatkową Mszę św., która odbędzie się o 20:00 w piątek szczególnie dla tych, którzy późno wracają z duchowej wędrówki po rodzinnych cmentarzach.
  1. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu odbędą się w naszym kościele o 9:00 i 18:00.
  1. Tego dnia, jak co miesiąc, zapraszamy chętnych na wyjazd na Jasną Górę lub na Mszę św.
    z wynagradzaniem Maryi i różańcem św. od 9:00 w naszym kościele.
  1. Do piątku 8 listopada będziemy modlili się w intencji zmarłych wspominanych
    w wypominkach oktawalnych. Będzie to różaniec św. i Msza św.: w sobotę o 9:00, w dni powszednie o 17:15, a w niedzielę o 16:15. W sobotę – wyjątkowo – najpierw odbędzie się Msza św., a po niej różaniec.
  1. Pod chórem znajdziemy jeszcze formularze, na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w ramach wypominków jednorazowych na cmentarzu (1. listopada), oktawalnych (do 8 listopada – codzienny różaniec św. i Msza św.) i rocznych (w pierwsze niedziele miesiąca).
  1. Tradycyjnie prosimy o pomoc w uporządkowaniu cmentarza. Zatroszczmy się także o nagrobki, których nikt nie otacza opieką.
  1. Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy jeszcze do czwartku. Różaniec dla dzieci odbędzie się jeszcze w poniedziałek, wtorek i czwartek o 16:30. Dzieci, które wiernie uczęszczały na różaniec, w nagrodę wyjadą 16 listopada na pielgrzymkę-wycieczkę.
  1. Do skarbony przy figurze św. Izydora możemy złożyć ofiary na pomoc w zakupie opału na okres zimowy dla najuboższych parafian. Gorąco zachęcamy.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuły pt. „Kim są święci” i „Dlaczego czcić świętych” oraz wywiad z nawróconą byłą dyrektorką kliniki aborcyjnej w Teksasie, a także tekst o kilku polskich cmentarzach kresowych.
  1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na parking na cmentarzu – 100 zł (ofiarodawca anonimowy).