Ogłoszenia duszpasterskie XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 października 2019 r.

1. Dziś, w XXIX Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby nasza wola była zawsze Jemu oddana i abyśmy Mu służyli szczerym sercem.
  1. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, ustanowione w tym dniu dlatego, że przypada w nim rocznica uroczystego rozpoczęcia przez niego posługi Biskupa Rzymu, czyli Papieża, w dniu 22 października 1978 r. Podobnie jak w każdym miesiącu, Msza św. ku czci Wielkiego Polaka odbędzie się o 20:00, a po niej nastąpi różaniec św. Można zgłaszać intencje na Mszę św. i modlitwę różańcową.
    W tym dniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych o 17:15, ale o 21:00.
  1. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku
    o 17:15 (tym razem z wyjątkiem wtorku), a w soboty o 9:40. Dzieci mają nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30.
  1. Nadal można zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jedno-razowych, czyli na cmentarzu przed Mszą św. i podczas Eucharystii w dniu 1. listopada; wypominków oktawalnych – przez osiem dni podczas różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i pod-czas niej.
  1. Dziś (w niedzielę) o 11:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży szkół średnich po bierzmowaniu.
  1. We czwartek o 19:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
    z VIII klas.
  1. Podczas spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej zaproponowano, by zachęcić mężczyzn do przemyślenia i porozmawiania w domu na temat ewentualnego podjęcia się zbierania ofiar na tacę podczas niedzielnych Mszy św., aby nie musieli wykonywać tego posługujący przy ołtarzu.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli”, którego temat brzmi „Misja specjalna Kościoła”, polecamy artykuł o wspaniałych młodych wolontariuszach Jezusa pt. „Misjonarze bez habitów” oraz wywiad z proboszczem parafii w Karagandzie pt. „W dalekim Kazachstanie”, a także wspomnienie o wielkim patriocie, śp. prof. Janie Szyszce.
  1. W „Oblubieńcu” polecamy szczególnie piękną i wartościową homilię św. Jana Pawła II, którą wygłosił podczas Mszy św., na rozpoczęcie swojego papieskiego pontyfikatu.
  1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na renowację kościoła – 200 zł (Jolanta i Mieczysław Kałowie oraz ofiarodawca anonimowy) oraz na ograny – 500 zł (ofiarodawca anonimowy, brakuje 5320 zł).
  1. W poniedziałek odeszła od nas do Pana śp. Małgorzata Midera z ul. Sportowej, l. 68. Pogrzeb odbył się we czwartek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  1. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie uczestników Mszy św. i przystępujących
    do komunii św. Prosimy o cierpliwe wychodzenie z kościoła.
  1. Za tydzień po Mszach św. w całej archidiecezji zbierana będzie ofiara na pomoc misjonarzom.