Ogłoszenia duszpasterskie XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 listopada 2019 r.

1. W XXXI. tygodniu w ciągu roku z całym Kościołem prosimy Ojca, byśmy bez przeszkód dążyli do obiecanego zbawienia.
  1. W imieniu Rektora i całej społeczności Niższego Seminarium w Częstochowie dziękujemy za pomoc materialną udzieloną w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli ofiarny trud porządkowania opuszczonych grobów na naszym cmentarzu, szczególnie dziecięcych.
  1. Dziś o 10:00 odbędzie się comiesięczne obowiązkowe spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodziców.
  1. W poniedziałek o 19:00 dla dziewcząt i we czwartek o 18:00 dla chłopców odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klas.
  1. Comiesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższy wtorek, poczynając od wieczornej Mszy św.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, a w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, w której znajduje się katedra papieska (czyli jego tron).
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. pomodlimy się
    o powołania do święceń i życia zakonnego.
  1. Codziennie, do piątku (8 listopada) modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych. Różaniec św. i Msza św.: dziś o 16:15, a w pozostałe dni – o 17:15.
  1. Dziś rano rozpoczynamy także tzw. wypominki roczne, które przez cały rok odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca o 7:30.
  1. 8 listopada, o 9:30, na skwerze przed Domem Strażaka we Wręczycy Wielkiej nastąpi otwarcie
    i uroczyste błogosławieństwo jednego ze stanowisk ścieżki dydaktycznej pod nazwą „Miejsca Pamięci Narodowej na terenie Gminy Wręczyca Wielka”, prowadzącej od Truskolas do Wręczycy, która składać się będzie m.in. z siedmiu stanowisk poświęconych walkom Oddziału Wydzielonego „Truskolasy”. Serdecznie zapraszamy. Później, o 12:00, w kościele w Truskolasach odbędzie się Msza św. Potem, o 13:00, na placu przed kościołem nastąpi odsłonięcie i błogo-sławieństwo głównej tablicy pamiątkowej.
  1. Nadal składamy ofiary do skarbony przy figurze św. Izydora na pomoc w zakupie opału na okres zimowy dla najuboższych parafian. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy 474,50 zł.
  1. W najnowszym, bardzo bogatym numerze „Niedzieli” znajdziemy między innymi artykuł
    pt. „Uzdrowieni z beznadziei” o Ośrodku Leczenia Uzależnień w Chęcinach i świadectwo ks. Jana Sikorskiego o Prymasie Tysiąclecia, Czcigodnym Słudze Bożym Stefanie Wyszyńskim, a także
    o pięknym uczynku miłości, jakim jest ofiarowanie odpustu.
  1. Bardzo zachęcamy do obejrzenia w kinie filmu pt. „Nieplanowane”, o którym artykuł – wywiad polecaliśmy w poprzednim numerze „Niedzieli”. Jest to jeden z najważniejszych filmów obecnej epoki. Opowiada przemianę Abby Johnson, dyrektor placówki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych, która przyczyniła się do zabicia tysięcy nienarodzonych dzieci. Film powstał na podstawie książki,
    w której bohaterka przedstawiła swoje doświadczenia. Teraz już jest obrończynią życia i wspiera osoby, które pracowały w przemyśle aborcyjnym. Film „Nieplanowane” wyświetlany jest również
    w Częstochowie. Bądźmy jego ambasadorami.
  1. W środę odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Jeziora z ul. Prusa, l. 82. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na renowację kościoła – 200 zł (Edwarda Chłąd i ofiarodawca anonimowy) i na organy – 50 zł (Tomasz i Anna Biernaccy).