Ogłoszenia duszpasterskie XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 listopada 2019 r.

1. W XXXII Tygodniu Zwykłym prosimy Ojca, by oddalił od nas „wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie pełnić służbę” dla Niego.
  1. Przeżywamy dziś 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego głównym organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Po-trzebie. W tym roku tematem jest Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie.
  1. Jutro, w Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy wszystkich kochających Polskę i Pola-ków szczególnie na Mszę św. dziękczynną i błagalną w intencji naszej Ojczyzny o 10:00. Przed nią, o 9:45, uczniowie Szkoły Podstawowej dadzą koncert pieśni patriotycznej.
  1. Również jutro o 15:00 przy domu św. Józefa odbędzie się już po raz czwarty „Ognisko niepodległości” połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, na które już teraz wraz ze współorganizatorem, stowarzyszeniem „WeWręczycy”, serdecznie zapraszamy.
  1. W poniedziałek przypada również wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika, o którym znajdziemy wartościowy tekst w najnowszym „Oblubieńcu”, a w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  1. We wtorek od rana do wieczora, a w środę (13 listopada) do 15:00, można będzie składać
    w przedsionku domu św. Józefa sprzęt elektroniczny i zabawki elektryczne, które zostaną zutylizowane staraniem firmy Green Office Ecologic (legitymującej się zgodą Kurii Metropolitalnej w Częstochowie), która to organizuje. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na dzieła misyjne. W tym roku planowany jest zakup inkubatorów dla szpitala
    na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wyprawki dla dzieci z Kamerunu.
  1. W piątek, trzeci w miesiącu, pod przewodnictwem Ks. Andrzeja i młodzieży odbędzie się, od 20:00 do 21:00, adoracja Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
  1. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity 17. listopada, czyli za tydzień, odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, między innymi
    na dofinansowanie placówek Caritas dla bezdomnych oraz na pomoc dla ludzi zagubionych życiowo.
  1. Również za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do bierzmowania.
  1. We wtorek odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z VII klas, a we czwartek – VIII klas.
  1. Zgodnie z zapowiedzią w najbliższą sobotę dzieci uczęszczające na różaniec w październiku wyjeżdżają na do sanktuarium św. Józefa w Częstochowie.
  1. W ubiegłą niedzielę do skarbony przy figurze św. Izydora na pomoc w zakupie opału
    na okres zimowy dla najuboższych parafian złożyliśmy około 1200 zł.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł „Pierwszy cud nad Wisłą oraz wywiad pt. „Nie lękajcie się… nowych technologii” o obecności mediów katolickich na Instagramie.
  1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na fundusz młodzieżowy, z którego zostanie częściowo sfinansowany ich wyjazd rekolekcyjny.