Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 listopada 2019 r.

1. Dziś w XXXIII Niedzielę w Ciągu Roku prosimy Ojca, byśmy odnajdywali radość w służbie Jemu i byli dzięki temu w pełni i na zawsze szczęśliwi.
  1. Papież Franciszek, w Orędziu na III Światowy Dzień Ubogich, który dziś obchodzimy, powiedział, że „uczniowie Jezusa stają się wiarygodnymi ewangelizatora-mi wówczas, kiedy rozsiewają widzialne znaki nadziei”. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego o konkretne znaki solidarności z ubogimi, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo zarządził, aby dziś odbyła się zbiórka do puszek w całej naszej Archidiecezji między innymi na dofinansowanie placówek Caritas dla bezdomnych oraz na pomoc dla ludzi zagubionych życiowo. Zachęcamy do ofiarnej miłości do pogubionych.
  1. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Sudanu Południowego złożyliśmy 623,50 zł.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego świętowania Narodowego Święta Niepodległości we Wręczycy, dzięki szkolnemu koncertowi, Mszy św., „ognisku niepodle-głości” oraz spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury.
  1. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
    w środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we czwartek – Ofiaro-wania Najświętszej Maryi Panny, a w piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  1. Na sobotę naszą młodzież zapraszamy na spotkanie dla wszystkich Młodych Archidiecezji Częstochowskiej (23 listopada, od 15:00 do 19:30) w kościele pw. św. Stanisława Biskupa
    i Męczennika, ul. Bohaterów Katynia 40/42 w Częstochowie. „Doświadcz Miłości, Jedności
    i Radości. Ten czas nie będzie czasem straconym!”. (Zapisy SMS: 668 192 010; w treści SMS’a podaj nazwę parafii i liczbę osób, z którą chcesz przyjść). W programie: uwielbienie
    z Mocą, możli-wość spowiedzi, modlitwy wstawiennicze, konferencja, Eucharystia. Gościem Specjalnym będzie Jezus Chrystus. Zapisy trwają do 20 listopada, tj. do środy.
  1. Dziś o 9:00 odbędzie się spotkanie młodzieży po bierzmowaniu, a o 11:00 – spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z I klas. We wtorek o 19:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, a we czwartek o 19:00 – z klas VII. Za tydzień
    o 11:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
    z klas VII.
  1. Dziękujemy Ks. Andrzejowi za zorganizowanie i przeprowadzenie wczoraj (w sobotę) pielgrzymki dzieci uczęszczających w październiku na różaniec św.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł Agnieszki Bugały pt. „Dar starości” oraz wywiad pt. „Moje życie to cud” z niezwykłym zakonnikiem, Ojcem Paulinem z Jasnej Góry, o. Jerzym Tomzińskim, który skończy za tydzień 101 lat.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas śp. Zbigniew Soluch z ul. Mickiewicza, l. 62 i śp. Maria Lamik z ul. Spokojnej, l. 61, której pogrzeb odbędzie się dziś o 15:00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  1. Anonimowi ofiarodawcy złożyli na renowację kościoła 600 zł. Bóg zapłać.
  1. Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zaprasza na XXIX Pielgrzymkę Górników na Jasną Górę w dniu 24 listopada, tj. za tydzień.