Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 24 listopada 2019 r.

1. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, wspominamy wolę Boga Ojca, by wszystko poddać Jezusowi. Prosimy także Ojca, aby „całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, Jemu służyło i chwaliło Go”.
  1. W ubiegłą niedzielę na archidiecezjalny fundusz Caritas, na pomoc dla ubogich, złożyliśmy 749,55 zł. Chwała Bogu.
  1. Dziękujemy Ks. Andrzejowi za to, że pomógł młodzieży w udziale w diecezjalnej „Kanie młodych” – spotkaniu, które odbyło się wczoraj w Częstochowie.
  1. W sobotę przypada święto Andrzeja Apostoła, który jest patronem naszego Księdza Wikariusza Andrzeja. Msza św. w jego intencji odbędzie się dwa dni wcześniej, we czwartek o 18:00 (ze względu na rekolekcje naszej młodzieży). Niech nasz Umiłowany Pan Jezus dalej kształtuje serce Księdza Andrzeja na wzór Jego Prorockiego, Pasterskiego i Kapłańskiego Serca, a święty patron wyprasza gorliwość apostolską, którą od początku wyróżniał się św. Andrzej, który kiedy tylko ujrzał Jezusa, poszedł przyprowadzić do Niego swojego brata.
  1. W piątek do Zakopanego wyjeżdża grupka naszej młodzieży na rekolekcje pt. „Wypad
    w góry z modlitwą”. Życzymy im duchowego odnowienia i umocnienia.
  1. Dziś o 11:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII.
  1. Za tydzień nie będzie katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św., ponieważ już w następną sobotę, 7. grudnia będą przeżywali swój Dzień Skupienia (od 11:00 do 15:30). Dzień później (8 grudnia) dzieci przyjmą medalik Matki Bożej. Zachęcamy rodziców, aby zamówili dziś w zakrystii lampiony adwentowe dla swoich dzieci.
  1. W następną niedzielę, 1 grudnia, o 10:00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych ministrantów.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” poświęconej szczególnie bardzo ważnej sprawie zaangażowania świeckich w Kościele polecamy szczególnie artykuły związane z tym tematem, na przykład świadectwo Gosi i Rafała „Kamienie wołać (nie) będą” oraz artykuł „Bóg na dworcu” o powstającej we Wrocławiu na Dworcu Głównym Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i zarazem Adwent. Od tego dnia pierwsza Msza św. w niedzielę będzie się rozpoczynała, podobnie jak przed laty, o 7:30. Zatem wypominki rozpoczną się o 7:00.
  1. Anonimowi ofiarodawcy złożyli na renowację kościoła 700 zł. Bóg zapłać.
  1. Policja przestrzega starsze osoby przed oszustami działającymi w naszej okolicy metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.
  1. W ubiegłą niedzielę odeszła od nas do Ojca najstarsza parafianka, śp. Janina Kała
    z ul. Spokojnej, mająca 101 lat i 6 miesięcy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.