Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 2019 r.

1. Dziś, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, modlimy się za przyczyną Najświętszej Dziewicy o dar dojścia do Boga Ojca bez grzechu. Wierzmy, że to jest możliwe
    i współpracujmy z łaską Bożą jak Maryja.
  1. Przypominamy, że dziś o 12:00 będzie tzw. godzina łaski.
  1. Podczas Mszy św. o 12:00 złożą swoje przyrzeczenie członkowie powołanej w ubiegłym tygodniu Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych.
  1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy już w piątek, 13 grudnia. Od wieczornej mszy św. tego dnia do ostatniej Mszy św. w niedzielę będzie z nami Ks. Mirosław Chrzęstek, niezwykle gorliwy kapłan pochodzący z Przystajni. Księża z dekanatu będą nam służyć w konfesjonale w sobotę od 8:30 do 11:00 o od 16:30 do 18:00. Będzie też możliwość Spowiedzi św. już w piątek podczas naszej adoracji Pana Jezusa. Przypominamy o regule, że jeśli chcemy uzyskać odpust związany z odprawieniem rekolekcji, to trzeba słuchać nauk przez trzy kolejne dni. Proszę zwrócić uwagę, że Msza św. w sobotę odbędzie się wyjątkowo o 17:00
  1. Nadal zapraszamy na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00,
    a w soboty o 9:00. Gratulujemy ponad trzydziestu dzieciom, które starają się być codziennie na roratach.
  1. Gratulujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych pięknego przeżywania wczorajszego dnia skupienia oraz przygotowania dzieci do uroczystego przyjęcia medalika Matki Bożej,
    co dokona się dziś podczas Mszy św. o 10:00.
  1. Można już nabyć świece „Caritas” – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, duże (ofiara od 15 zł) i małe (ofiara od 7 zł). Jak przekonują organizatorzy dzieło to oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.
  1. W najnowszej „Niedzieli”, której tematem jest spowiedź, znajdziemy kilka wartościowych artykułów o Sakramencie Pokuty i Pojednania. Warto też przeczytać wywiad z kardynałem Robertem Sarah, w którym redaktor naczelny tygodnika pyta o duchowy upadek Europy oraz artykuł „Niepokalana – nasz ideał.”
  1. W „Oblubieńcu” odnajdziemy między innymi ważne słowa św. Jana Pawła II
    o społecznej misji rodziny oraz piękną najnowszą katechezę Papieże Franciszka.
  1. We wtorek i czwartek o 19:00 odbędą się spotkania dla uczniów klas VII.
  1. 16. grudnia o 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Bóg zapłać pani Irenie Kot za ofiarę 70 zł na renowację naszego kościoła. Wkrótce rozpocznie się dalszy etap prac.
  1. Zachęcamy nadal do dzielenia się artykułami spożywczymi z uboższymi, składając je do kosza z tyłu kościoła i z misjonarzami przez ofiary do puszki przy figurze św. Izydora.
  1. W piątek odeszła od nas do Ojca śp. Henryka Garbuzik z ul. Mickiewicza, l. 73. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.