Ogłoszenia duszpasterskie IV TYDZIEŃ ADWENTU 22 grudnia 2019 r.

1. Dziś w liturgii prosimy naszego umiłowanego Ojca słowami modlitwy kończącej „Anioł Pański” o to, by nas doprowadził do chwały zmartwychwstania.
  1. Jeszcze w poniedziałek o 7:00 i we wtorek o 9:00 odbędą się roraty.
  1. Sakrament Pokuty i Pojednania możemy odbyć przed każdą Mszą św., a we Wigilię będzie to możliwe dodatkowo po porannej Mszy św. do 12:00.
  1. W wigilijny wieczór w naszych domach rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Niech nie zabraknie uroczystej lektury Ewangelii i wspólnej modlitwy. Podtrzymujmy również piękny zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. Dla osób, które chcą być na Mszy św. po wieczerzy wigilijnej, a nie mogą przyjść na pasterkę, odbędzie się – podobnie jak w roku ubiegłym – Msza św. wigilijna o 22:00. Pasterka odbędzie się o północy. Pół godziny przed nią zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.
  1. Porządek Mszy św. w środę i czwartek będzie niedzielny.
  1. W piątek będziemy obchodzili święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę – święto świętych Młodzianków, męczenników – dzieci zamordowanych z rozkazu Króla Heroda. W tym dniu na koniec Mszy św. zostanie udzielone błogosławieństwo małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.
  1. Za tydzień, w niedzielę przypada święto Świętej Rodziny, a zarazem dzień modlitw
    o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy św. południowej dla chętnych odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu zachęcamy gorąco do pielgrzymowania do bazyliki archikatedralnej pod wezwaniem Świętej Rodziny, która jest Jej Sanktuarium, na odpustową Mszę Świętą na 12:00.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli się roznoszenia pobłogosławionych opłatków, które są naszym wspólnym darem i znakiem jedności. Nadal prosimy o pomoc w obdarowaniu nimi mieszkańców ul. Częstochowskiej, Sportowej, Spokojnej, Słonecznej, Gwiezdnej, Gruszowej, Jabłoniowej, Miodowej, Bocznej, Konopnickiej, Orzeszkowej, Reymonta
    i Prusa.
  1. Dziękujemy państwu Michałowi i Karolinie Krysińskim, którzy w tym roku podarowali drzewa na choinki do kościoła. Dziękujemy też tym którzy je przywieźli i oprawili,
    a także tym, którzy przygotowali szopkę oraz pięknie wysprzątali kościół na święta. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do pomocy przy dokończeniu szopki.
  1. W imieniu obdarowanych dziękujemy tym, którzy ofiarowali długoterminowe artykuły żywnościowe, a szczególnie naszej diakonii miłosierdzia i jej współpracownikom. Dziękujemy też tym, którzy w ostatnich dniach poinformowali diakonię o potrzebujących.
  1. Przekazujemy również smutną wiadomość. Wczoraj podczas Mszy św. wieczornej skradziono rower stojący przy kościele. Prosimy o kontakt tych, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat.
  1. Można jeszcze nabyć świece na stół wigilijny i zabrać do domu poświęcone opłatki. Dochód ze sprzedaży świec zasili konto ogólnopolskiego „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ofiara na opłatki jest przeznaczona na „kościół”.
  1. Polecamy specjalny świąteczny numer tygodnika „Niedziela” w cenie 10 z w nowej formule, którą wielu chwali, a w nim dodatki: płyta z kolędami i pastorałkami
    w wykonaniu zespołu Golec Uorkiestra, List Apostolski Ojca Świętego Franciszka Admirabile Signum o znaczeniu i wartości żłóbka oraz kalendarz ze Sługą Bożym Stefanem Wyszyńskim na 2020 r.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi program wizyty dusz-pasterskiej – kolędy. Prosimy o przygotowanie na stole w domu dwóch świec, krzyża, wody święconej, kropidła i Pisma św.
  1. W sobotę odszedł od nas do Ojca śp. Tadeusz Drzazga z ul. Miodowej, l. 87. Pogrzeb odbędzie się jutro (w poniedziałek) o 14:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. Dziś z okazji 22. dnia miesiąca odbędzie się nabożeństwo różańcowe ze św. Janem Pawłem II o 21:00 i modlitwa przez jego wstawiennictwo o 21:37.