Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 29 grudnia 2019 r.

1. Dziś, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, wraz z całym Kościołem prosimy Ojca dla nas wszystkich o dar naśladowania cnót tej Rodziny.
  1. We wtorek na 17:00 zapraszamy na Mszę św., podczas której będziemy się modlić za zmarłych w mijającym 2019 roku. Oprócz zmarłych z naszej parafii można też dołączyć zmarłych z najbliższej rodziny lub bliskich przyjaciół. Można przynieść ze sobą znicze, które u początku Mszy św. zostaną złożone przed ołtarzem. Po zakończeniu Mszy św. zostanie przedstawione sprawozdanie za 2019 r. Po nim., o 18:00 odprawimy uroczyste Pierwsze Nieszpory Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i modlitwy dziękczynno-przebłagalne.
  1. Kto w ostatnim dniu roku odmówi publicznie, w kościele, hymn „Ciebie Boga wysławiamy” celem dziękczynienia za otrzymane dobrodziejstwa w ciągu minionego roku i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.
  1. W środę będziemy obchodzili jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obecność na Mszy św. jest obowiązkowa. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny.
  1. We czwartek będziemy wspominali św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W tym tygodniu w poniedziałek i od czwartku będziemy kontynuować wizytę dusz-pasterską – tzw. kolędę. Przypominamy, że można zgłaszać się na inny niż proponowany termin spotkania, bardziej dogodny dla wszystkich członków rodziny. Plan „kolędy” znajduje się w „Oblubieńcu” sprzed tygodnia i na stronie internetowej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o zwykłej porze.
  1. W pierwszy piątek miesiąca Sakrament pokuty i pojednania będzie przed Mszą św. o 7:00 i od 17:20 oraz na żądanie podczas wieczornej adoracji.
  1. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert kolęd, który tradycyjnie w naszym kościele odbędzie się wieczorem 6. stycznia.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi Orędzie Papieża Franciszka na kolejny, przypadający co roku 1. stycznia, Światowy Dzień Pokoju.
  1. Zachęcamy składać ofiary do puszki przy figurze św. Izydora na pomoc
    w zakupie opału dla pewnego ubogiego parafianina.
  1. Od jutra (od poniedziałku) do środy odbędą się w naszym kościele i w Domu św. Józefa rekolekcje pod nazwą „Noworoczna oaza modlitwy”. W planie „oazy” jest modlitwa, posiłki, Boże rozmowy, spotkania ze Słowem Bożym. Wszystkim uczestnikom duchowych ćwiczeń życzymy błogosławionych i trwałych owoców na większą chwałę Boga.
  1. Dziękujemy tym, którzy zakupili znicze, by wspomóc fundusz naszej młodzieży.