Ogłoszenia duszpasterskie II TYDZIEŃ ZWYKŁY 19 stycznia 2020 r.

1. Od dzisiaj, przez cały II Tydzień Zwykły, będziemy prosili Boga Ojca, by obdarzył nasze czasy pokojem. Ludzie sami nie zdobędą i nie wypracują pokoju.
  1. Prosimy o modlitwę w intencji owoców rekolekcji dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w nich uczestniczą i ich rodzin. Młodzież wyjeżdża dziś wieczorem, a wracają w piątek. Niech staną się jeszcze bardziej solą naszej wręczyckiej ziemi.
  1. Dziękujemy za świadectwo wszystkim, którzy pięknie przygotowali swoje domostwa
    i otoczenie na przyjście Pana przychodzącego wraz z kapłanem podczas wizyty duszpasterskiej. Spełniły się słowa Jezusa, naszego Pana: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał” (Mt 10, 40).
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wywiad z Biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem
    pt. „Widzialna jedność jest naszym celem”, z którego dowiemy się między innymi o tym, dlaczego ekumenizm stanowi kamizelkę ratunkową nie tylko dla chrześcijan, a także komentarz o sytuacji na Bliskim Wschodzie pt. „Perski węzeł gordyjski”.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy kilka ciekawych tekstów oraz informacje
    o św. Agnieszce, dziewicy i męczennicy, patronce wielu z nas i członków naszych rodzin, której wspomnienie przypada w najbliższy wtorek.
  1. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Saleze-go, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  1. Dziękujemy za kolejne ofiary na renowację kościoła składane głównie przy okazji wizyty kolędowej. Wśród ofiarodawców byli: rodzina Kościelnych, Maria Polak, Daniela Mastalerz, Lech Biernacki, Michał Bednarek, rodzina Langner, rodzina Sołtysiak, Urszula i Andrzej Chobot, rodzina Mazur, rodzina Szewczyk, Lucyna i Henryk Krawczykowie oraz ofiarodawcy anonimowi.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Adrian Ciastek z Często-chowy
    i Eliza Jelonek z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.