Ogłoszenia duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r.

1. Dziś, w ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, w święto Chrztu Pańskiego, prosimy Kochanego Boga Ojca, byśmy zawsze, jako Jego dzieci, trwali w Jego miłości.
  1. Wszystkim dzieciom, nauczycielom i wypoczywającym życzymy owocnego nabierania sił i wykorzystania czasu wolnego także na bycie z Panem.
  1. Już za tydzień kandydaci do bierzmowania wyjadą na obowiązkowe rekolekcje na Jurę. Prosimy o modlitwę za nich, o przezwyciężenie trudności, o przychylność rodziców i owoce świętych ćwiczeń.
  1. W tym tygodniu kończy się czas wyznaczonych wizyt kolędowych. Prosimy o indywidualny kontakt tych, których nie zastaliśmy w domu.
  1. W najnowszej „Niedzieli” znajdziemy między innymi argumenty za chrztem dzieci
    w artykule pt. „Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych” oraz ciekawe myśli
    o roli chrzestnych w tekście zatytułowanym „Chrzestny czy sponsor?”. Warto też przeczytać artykuł o Kardynale Luisie Tagle z Filipin, nazywanym „Wojtyłą z Azji”.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękną homilię Ojca Świętego Franciszka, w której zachęca nas do adoracji Pana Jezusa i ukazuje niebezpieczeństwa grożące tym, którzy Go nie adorują oraz fragment katechezy Benedykta XVI o znaczeniu Bożego Narodzenia.
  1. Dziękujemy za dalsze ofiary na renowację kościoła składane przy okazji wizyty kolędowej. Wśród ofiarodawców byli: Lila i Ryszard Dawidowiczowie, Czesław
    i Grażyna Pilarzowie, Krystyna i Jan Tukajowie i wielu innych.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Adrian Ciastek z Częstochowy
    i Eliza Jelonek z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.