Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, prosimy Boga Ojca, żeby dał się poznać wszystkim narodom, aby mieli światło konieczne do życia.
  1. Już jutro będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  1. W tym dniu, między Mszami św., o 11:15, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa sali konferencyjno-kinowej po jej remoncie i przebudowie.
  1. Natomiast wieczorem tego samego dnia (6.01) o 18:15 odbędzie się oczekiwany przez nas wszystkich nasz tradycyjny parafialny koncert kolęd, który co roku daje nam tyle radości z oddawania chwały Narodzonemu, a ma swoją genezę w naszej wdzięczności Bogu za dar Kapłana i Pasterza, śp. Ks. Zdzisława Radka. Występować będą następujący wykonawcy: Grodzianki, Wręczynki, Chór Con Amore, Zespół Cantate Deo, Siódme Piętro, nasz Chór Parafialny oraz Dzieci Boże.
  1. W tym tygodniu od wtorku do soboty będziemy kontynuować wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. Przypominamy, że można zgłaszać się na inny niż proponowany termin spotkania, bardziej dogodny dla wszystkich członków rodziny. Plan „kolędy” znajduje się w „Oblubieńcu” z 22 grudnia, w internecie i na tablicy ogłoszeń.
  1. W sobotę o 15:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się prezentacja laureatów „XVIII Ogólnopolskich Wręczyckich Jasełek”.
  1. Natomiast tego samego dnia o 19:30, również w GOK’u odbędzie się niepowtarzalny koncert zespołu kleryków z Kijowa o nazwie „MetaNoya”, który zagra i zaśpiewa tradycyjne i nowoczesne ukraińskie kolędy. Zapraszamy.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego. Jest to ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego.
  1. W najnowszej „Niedzieli” oprócz ciekawych artykułów znajdziemy także pierwszy tekst z cyklu „Maryjne drogi Kardynała Wyszyńskiego”, historię życia znanego sędziwego mnicha z Tyńca, o. Leona Knabita, a także specjalny dodatek, którym tym razem jest modlitewnik. Od dziś „Niedziela” będzie kosztowała 6 zł.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi archiwalne zdjęcie i wspomnie-nie o śp. Księdzu Proboszczu Zdzisławie oraz myśli św. Jana Pawła II o uroczystości Objawienia Pańskiego.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację kościoła przy okazji wizyty duszpasterskiej oraz do puszki przy figurze św. Izydora na pomoc w zakupie opału dla potrzebującego parafianina, a także za 1200 zł od anonimowych ofiarodawców na nasze organy.
  1. Dziękujemy tym, którzy zakupili znicze, by wspomóc fundusz naszej młodzieży.
  1. Odszedł od nas śp. Waldemar Ceglarek z ul. Strażackiej, l. 68. Pogrzeb odbędzie się jutro (w poniedziałek) o 14:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.