Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO III TYDZIEŃ ZWYKŁY 26 stycznia 2020 r.

1. Od dzisiaj, przez cały III Tydzień Zwykły, będziemy prosili Boga Ojca, byśmy w imię Jezusa mogli obfitować w dobre uczynki.
  1. Dzisiejsza niedziela jest niedawną decyzją Papieża Franciszka obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Z tej okazji dokonujemy dziś uroczystej intronizacji Pisma Świętego.
  1. Dziękujemy Ks. Andrzejowi za wszystkie przygotowane na czas ferii wydarzenia
    i atrakcje dla dzieci i młodzieży.
  1. Zachęcamy by odszukać w „Oblubieńcu” i przeczytać fragmenty Listu Apostolskiego
    Ojca Świętego Franciszka, w którym ustanawia Niedzielę Słowa Bożego, a także wartościową katechezą Benedykta XVI, którą umieszczono w kontekście wczorajszego święta Nawrócenia św. Pawła.
  1. W imieniu młodzieży dziękujemy za modlitwę w trakcie ich rekolekcji.
  1. Już za tydzień będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. Przed Mszą św. odbędzie się poświęcenie świec
    i procesja, a po Mszy św. zbiórka pieniężna na potrzeby zakonów klauzurowych.
  1. Najnowszy numer „Niedzieli” poświęcony został realnemu zagrożeniu, jakie czyha na dzieci w sieci internetowej. Znajdziemy w niej między innymi wskazówki, jak wybierać wartościowe informacje spośród milionów. Warto też przeczytać zapis rozmowy z prof. Eugeniuszem Sakowiczem pt. „Czy możliwy jest dialog z Islamem”.
  1. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera
    i doktora Kościoła
  1. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona między innymi wychowawców i trenerów. W tym dniu podczas Mszy św. o 18:00 – z okazji patronalnego święta – będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla wychowawców pracujących w naszej szkole i w innych miejscach, którzy należą do naszej rodziny parafialnej, a dla zmarłych o pokój wieczny. Zachęcamy do udziału we Mszy św. szczególnie tych, którzy noszą w sercu wdzięczność dla swoich wychowawców.