Ogłoszenia duszpasterskie OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020 r.

1. Obchodzimy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. Przed Mszą św. odbywa się poświęcenie świec i procesja, a po Mszy św. zbiórka pieniężna na potrzeby zakonów klauzurowych do skarbony przy figurze św. Izydora. Pamiętajmy wdzięcznie
    o tych, którzy nieustannie się modlą się za nas i nasze rodziny.
  1. Dziś przypada również 8. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie. Pamiętajmy dziś szczególnie o Nim
    w naszej modlitwie rodzinnej.
  1. W poniedziałek, we wspomnienie św. Błażeja, podczas Mszy św., zgodnie z dawnym zwyczajem, mający chore gardło otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  1. W środę, 5 lutego, przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, a we czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki Jezuity i dwudziestu pięciu wiernych, japońskich męczenników ukrzyżowanych w 1597 r.
  1. W poniedziałek i czwartek o 17:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
  1. Udało nam się uzyskać od producenta i zakupić u dystrybutora licencję na wyświetlenie w naszej sali filmu „Miłość i miłosierdzie”, który otwiera seanse w naszej sali konferencyjno-kinowej w domu św. Józefa. Ten film będzie można obejrzeć za tydzień trzy razy: w sobotę o 16:45 i 18:45 oraz
    w niedzielę o 16:30. Trwa godzinę i 44 minuty. Został poświęcony życiu i działalności św. Faustyny Kowalskiej. Reżyserem filmu był Michał Kondrat. Przedstawiono w niż także historię powstania namalowanego w Wilnie przez Eugeniusza Kazimirowskiego obrazu Jezusa Miłosiernego. Natomiast w sobotę o 20:30 odbędzie się w naszej parafii premiera filmu pt. „Overcomer” (Zwycięzca), który jest poruszającym serce i wiarę opowiadaniem o losach niezwykłego trenera koszykówki.
  1. Za tydzień, 9 lutego, jak co roku zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc dla domów z niepełnosprawnymi sierotami społeczny-mi oraz na inne działania inspirowane przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
  1. Również za tydzień w niedzielę o 11:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy
    w wykonaniu uczniów Salezjańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. W repertuarze usłyszymy utwory tzw. muzyki dawnej, muzyki barokowej (Johann Sebastian Bach) i muzyki współczesnej.
  1. Już teraz zachęcamy opiekunów chorych i starszych do zaplanowania ich udziału w corocznym spotkaniu specjalnie dla nich przygotowanym w kościele św. Wojciecha w Częstochowie, 11 lutego o 11:00, z okazji kolejnego Światowego Dnia Chorego.
  1. Dzięki najnowszej „Niedzieli” poznajemy nieznane oblicze Jasnej Góry. Warto też przeczytać kilka innych tekstów poświęconych osobom życia konsekrowanego oraz tekst pt. „Komu można odmówić Komunii św.”.
  1. Zgodnie z nowym zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania składa swoje podania o przyjęcie do grona kandydatów na ręce proboszcza swojej parafii. Dlatego ogłaszamy, że 17 lutego o 17:00 odbędzie się specjalna Msza św. dla uczniów klasy VI i obrzęd złożenia podań.
  1. Tego samego dnia, 17 lutego, o 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do domu Ojca śp. Adela Suchanek z ul. Ogrodowej, l. 93. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.