Ogłoszenia duszpasterskie VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020 r.

1. Dziś, w VII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy kochanego Boga Tatę, abyśmy dzięki codziennemu rozważaniu Jego nauki, której udziela nam przez Jezusa i Jego Kościół, „spełniali słowem
    i czynem to, co się podoba” Ojcu.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci
    w trzeźwych rodzinach”. Módlmy się w tym tygodniu dużo i podejmijmy inne pokuty za trzeźwość Polaków, szczególnie tych, którzy obecnie ranią nasze wręczyckie dzieci. Dziś za zakończenie każdej Mszy św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciw godności ludzkiej.
  3. Zapraszamy także na szczególną modlitwę wynagradzającą i Mszę św. we wtorek na 17:00. Będziemy się modlili w intencji zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i ich skutki w naszych rodzinach oraz o trzeźwość. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy pijaństwa i jego skutki oraz za częstowanie napojami alkoholowymi dzieci i młodzieży.
  4. Już w najbliższą środę, w Popielec, Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o 6:30, 9:00 i 18:00. W tym dniu o 9:00 odbędzie się Msza św. za śp. Ks. Proboszcza Mirosława Sikorę w rocznicę pogrzebu. Rocznica śmierci naszego Duszpasterza przypada dziś, tj. w niedzielę.
  5. W poniedziałek o 17:00 i w środę o 16:30 dla dziewcząt, a we czwartek o 17:00 dla chłopców odbędzie się kolejne obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
  6. We wtorek i czwartek o 19:00 spotykają się kandydaci do bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży
    i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy raz w tygodniu uzyskać odpust zupełny pod tzw. zwykłymi warunkami, który można też ofiarować za osobę zmarłą).
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiad z Rafałem Porzezińskim, twórcą niezwykłego programu Ocaleni, w którym mówi o wychodzeniu z uzależnień, które są chorobą ducha oraz naprawieniu krzywd, a także szereg artykułów o poście i wstrzemięźliwości oraz tekst o książce-wywiadzie z Papieżem Franciszkiem o św. Janie Pawle II z okazji 100. urodzin.
  9. Poszukujemy chętnego lub chętnych do bycia fundatorem ołtarza św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Prosimy o zgłaszanie się.
  10. Na pomoc niepełnosprawnym zebraliśmy i przekazaliśmy 1139,05 zł.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Genowefa Ciemięga z ul. Lipowej we Wręczycy Małej, l. 94. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  12. W piątek 28. lutego, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,
    w Borze Zapilskim i w naszym kościele we Wręczycy Wielkiej odbędą się uroczystości związane z awansowaniem ppor. Stanisława Lisieckiego ps. „Jaguar” do stopnia kapitana. Niech nie zabraknie nikogo z nas, którzy kochamy Polskę i naszych bohaterów narodowych. Niech żyje Polska!