Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020 r.

 1. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu, tak zwana Niedziela „Ad Gentes”, która jest co roku Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tym razem przeżywamy ją pod hasłem „Eucharystia i misje”.
 2. Wolontariusze misyjni zbierają dziś przed kościołem ofiary na pomoc Misjonarzom, a na plakacie znajdziemy numer telefonu potrzebny do pomocy SMS-owej, aktualnej do końca 2020 r.
 3. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
 4. Dziękujemy rodzicom, którzy ofiarnie pomagają swoim pociechom brać udział w cotygodnio-wych spotkaniach Dzieci Bożych, w każdą sobotę o 11:00 w Domu św. Józefa.
 5. Przypominamy, tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach 15-18 marca, a dla dzieci rozpoczynają się już jutro. Prosimy o pamięć
  w modlitwie i ofiarowanie trudności w ich intencji.
 6. W poniedziałek o 17:00 i w środę o 16:30 dla dziewcząt, a we czwartek o 18:00 dla chłopców odbędzie się kolejne obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbywa w niedzielę o 16:30.
 8. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Od epidemii wybaw nas, Panie” o tym, jak powinien zachować się wierzący w czasach zarazy oraz tekst „Rozczarowanie”, czyli druga część rekolekcji, które na łamach „Niedzieli” prowadzi ks. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
 9. Proszę o zgłaszanie się chętnych do obejrzenia filmu „Prymas” o losach uwięzionego przez komunistów Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego oraz filmu o O. Pio, aby można było ustalić dogodne terminy.
 10. Można jeszcze zabrać ze stolika pod chórem skarbonkę jałmużny wielkopostnej pod nazwą „Dar Juniora dla Seniora”. Z ich pomocą dzieci wspomagają starszych rezygnując w Wielkim Poście
  z jakiejś przyjemności i składając ofiary do swoich skarbonek. Przypominamy, że dochód z tego dzieła zasili diecezjalny i parafialny fundusz pomocy seniorom.
 11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Paweł Sosnowski z Wręczycy Małej
  i Beata Seweryn z Częstochowy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie z naszej parafii organizują pielgrzymkę czcicieli Matki Bożej do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 19-27 lipca br. Telefony kontaktowe organizatorów: 600 892 102, 662 007 385.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Władysław Jaszczyk z ul. Strażackiej, l. 90. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.