Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020 r.

 1. Dziś w IV Niedzielę Wielkiego Postu, niedzielę Laetare (czytaj: letare, co znaczy raduj się), prosimy Boga Ojca, aby „lud chrześcijański z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszył
  ku nadchodzącym świętom wielkanocnym”.
 2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu o obronę życia ludzkiego od poczęcia.
 3. Ponieważ nadal zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób, dzisiaj i za tydzień (w niedziele) będą dodatkowe Msze św. o 8:45 i 20:00, a w soboty o 19:30. Na dzisiejszą Mszę św. o 20:00
  (z racji 22. dnia miesiąca ze św. Janem Pawłem II) można zgłaszać prośby, podziękowania lub intencje wynagradzające.
 4. Bóg zapłać tym, którzy w imieniu nas wszystkich wzięli udział w całodobowym czuwaniu modlitewnym w czasie Doby Eucharystycznej.
 5. Dziękujemy Chórowi Parafialnemu, Panu Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną
  i ofiarną posługę w dniu św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek o 17:15, a Gorzkie Żale w niedzielę o 16:30. Wiernych zachęcamy do udziału z pomocą transmisji dostępnej na naszej stronie internetowej (parafiawreczyca.pl).
 7. Dziękujemy panu Danielowi za troskę o internetową transmisję nabożeństw i pokorne odpowiadanie na wszystkie nasze prośby.
 8. W najnowszej „Niedzieli” polecamy bardzo aktualny artykuł pt. „Czym jest komunia św. duchowa”. Na tytułowe pytanie odpowiada ks. prof. Janusz Królikowski. Warto też przeczytać w „Niedzieli” rozważania Drogi Krzyżowej pisane z perspektywy rodziców, którzy musieli podjąć krzyż choroby nowotworowej córki.
 9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Jelonek z Truskolasów i Karolina Janik z Wręczycy Wielkiej oraz Marcin Mastalerz i Małgorzata Stanek z Kielc. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Przypominamy, że członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie organizują pielgrzymkę czcicieli Matki Bożej do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 19 – 27 lipca br. (Zgłoszenia
  i pytania: 600 892 102, 662 007 385).
 11. Wciąż pamiętajmy o pomocy bliźnim, zwłaszcza chorym i starszym. Zachęcamy też potrzebujących o zgłaszanie się do naszej Diakonii Miłosierdzia.
 12. Dla dzieci będących pod opieką fundacji „Mary’s Meals” złożono kolejne 957 zł. Dzięki naszym ofiarom pełne całoroczne wyżywienie uzyska już niemal 23 dzieci.
 13. Przypominamy, że do niedzieli 29. marca włącznie obowiązuje wydana przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Wacława Depo dyspensa „od obowiązku niedzielne-go uczestnictwa we Mszy Świętej osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę i wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem.”
 14. Pamiętajmy też o zachęcie Ks. Arcybiskupa, by „wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej, zwłaszcza tak nam bliski i drogi wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał Narodowi Polskiemu przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławił niezwykłą czcią wiernych.
  Nie ma być on magicznym amuletem, ale świadectwem naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.