Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 12 kwietnia 2020 r.

1. Dziś, w najważniejszym dniu roku, w uroczystość Zmartwychwstania Pana, gdy Ojciec przez Jezusa pokonuje śmierć i otwiera nam bramy życia wiecznego, prosimy Go o odnowienie nas przez Ducha Świętego oraz byśmy „mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”.
  2. Życzymy wszystkim parafianom i wszystkim łączącym się z nami zdalnie, by nie obawiali się ludzi
    na swojej drodze nawrócenia i życia pełnią wdzięcznej miłości do Boga.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie na Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi Parafialnemu i panu organiście za trud przygotowania, zaangażowanie i ofiarną służbę przez całe Triduum. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty.
  4. Święte Triduum Paschalne zakończymy dziś o 16:00 uroczystymi nieszporami.
  5. W imieniu starszych i schorowanych, dla których organizowana jest akcja „Dar juniora dla seniora” dziękujemy dzieciom, które przyniosły wypełnione grosikami skarbonki jałmużny wielkopostnej.
  6. Jutro kończymy już także tegoroczną zbiórkę funduszy dla organizacji „Posiłki Maryi”, która karmi najuboższe dzieci świata. Od ubiegłej niedzieli zebraliśmy 460 zł (łącznie 3276,30; czyli całoroczne wyżywienie dla 42 dzieci w najuboższych zakątkach świata).
  7. Jutro, w drugi dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą w porządku niedzielnym.
  8. Przypominamy, że od Wielkiego Piątku trwa czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania jej w rodzinie lub indywidualnie.
  9. Przypominamy, że przez cały rok, a szczególnie w tym czasie można o każdej porze poprosić księdza o wysłuchanie spowiedzi św. lub o udzielenie Komunii św. (Proboszcz: 504843975; Wikariusz: 796057826)
  10. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odprawimy o 15:00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.
  11. Również w niedzielę za tydzień będzie dodatkowa Msza św. o 8:45.
  12. Nadal w dni powszednie godzinę przed wieczorną Mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. wielkanocnej w zakrystii. Trzeba jednak podejść do księdza i powiedzieć mu o swoim zamiarze.
  13. W najnowszej, świątecznej „Niedzieli”, w cenie 10 zł, polecamy artykuł – rozmowę z Prezydentem Andrzejem Dudą pt. „Przetrwamy wspólnie trudny czas”, a także tekst Kardynała Stanisława Dziwisza o zaufaniu Miłosierdziu Bożemu oraz artykuł pt. „Jak wyglądał Jezus”. „Niedziela” zawiera ponadto specjalny dodatek – modlitewnik na Wielkanoc o nazwie ”Oblicza Jezusa”.
  14. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi paschalne teksty Ojców Kościoła i Orędzie Papieża Franciszka skierowane do młodych. Bardzo polecamy.
  15. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego.
    Na malowanie kościoła Irena i Józef Kotowie, Zofia i Andrzej Wójcik, rodzina Janików, Mariusz Kot
    i ofiarodawca anonimowy wpłacili 2880 zł, a na bieżące cele parafii – Jacek i Hania Staszczykowie, Bolesław Oczkowski, Wojciech Oczkowski, Jacek Gazda, Jan Tukaj, Danuta Noga i Małgosia Janik
    – w sumie 2100 zł. Dzięki temu spłaciłem zaległości w wypłatach posługującym za marzec
    i zapłaciłem fakturę za energię elektryczną. Bóg zapłać. Dziękuję także tym kilku osobom, które
    w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzymanie cmentarza w 2020 r. Choć nie mamy jeszcze nawet połowy potrzebnej kwoty na zapłacenie faktury za luty, a co dopiero za marzec za wywóz śmieci (zaległości ponad 1600 zł).
  16. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by w ty-tule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.