Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkanocną, Miłosierdzia Bożego, prosimy Boga Ojca między innymi o to, byśmy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, jak potężny jest Duch Święty i jak cenna jest Krew Jezusa, przez którą zostaliśmy odkupieni. Życzymy wszystkim wzrostu w poznaniu Bożych spraw i w ufności Jezusowi.
  2. Zapraszamy do zdalnego udziału w specjalnej modlitwie, która będzie miała miejsce w naszym kościele dzisiaj o 15:00, w „godzinę miłosierdzia”. Tak o niej mówił Pan Jezus do św. Faustyny:
    „O trzeciej godzinie błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w Mój śmiertelny smutek. W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją… Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.”
  3. Od jutra w naszym kościele w Mszach św. i nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć do
    25 wiernych, nie licząc księży i innych posługujących.
  4. W środę, 22, dnia miesiąca, odbędzie się o 20:00 Msza św. z Janem Pawłem II.
  5. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi fragment encykliki św. Jana Pawła  II „o Bożym miłosierdziu”, piękną katechezę Papieża Franciszka oraz ostateczne podsumowanie naszego udziału
    w dziele Mary’s Meals,  a także zachętę do ko-rzystania z naszej parafialnej biblioteki.
  6. Nadal w dni powszednie godzinę przed wieczorną Mszą św. lub między Mszami świętymi odbywa się adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. wielkanocnej
    w zakrystii.
  7. Bóg zapłać panu Andrzejowi i panu Konradowi za uporządkowanie i moderni-zację instalacji elektrycznej w kościele.
  8. Dziękujemy też panu Mariuszowi i panu Zbigniewowi za nieodpłatne użyczenie rusztowań.
  9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego.
    Na malowanie kościoła Wiesław i Marek Skupniowie, Bożena i Ar-kadiusz Lizoniowie, Marianna i Lech Soluchowie, Teresa Chuda, Danuta Popła-wska, Stanisława i Bronisław Tokarzowie, grupa młodych
    z naszej Oazy, Grażyna i Stefan Myrda, Stefan i Krystyna Pietrzakowie i trzech ofiarodawców anonimo-wych wpłaciło 3320 zł, a na bieżące cele parafii – Wiesław i Marek Skupniowie, Danuta Parkitna, Joanna Annissimo z rodziną, Róża Kaniewska, Anna Majtyka-Piłat – w sumie 750 zł.
    Na ołtarz św. Jana Pawła II Monika Soluch – 170 zł.
  10. Dziękuję także kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzymanie cmentarza w 2020 r. Nadal zbieramy na wywóz śmieci z cmentarza jeszcze za luty br.
  11. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by
    w tytule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.
  12. We czwartek odszedł od nas do Ojca śp. Władysław Kłak z ul. Częstochowskiej, l. 58. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. Jutro o 16:00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa, w której można też brać udział na zewnątrz kościoła, ale zachowując przepisową odległość między tymi, którzy nie mieszkają razem.